UA / RU
Підтримати ZN.ua

Члени конкурсних комісій повинні відповідати за свої махінації — експерт

Треба передбачити можливість замінювати членів конкурсної комісії, помічених у недобросовісних діях в контексті конкурсу.

Члени комісій повинні відповідати за свої махінації. І втрати для них мають бути не тільки репутаційними. Деякі експерти пропонують запроваджувати (тимчасово, на період виконання відповідних функцій) статус квазіпосадовців. Також потрібно передбачити можливість замінювати тих членів конкурсної комісії, яких помічено в недоброчесних діях у контексті конкурсу.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch. На його думку, відкликання (заміна) члена комісії має бути обґрунтоване чіткими аргументами з боку суб'єкта делегування. Хоча, з іншого боку, є ризик використання цієї процедури і в негативному форматі.

"Строк повноважень комісії - також важливий момент у контексті обрання посадовців вищого рівня того чи іншого органу. Не може одна комісія, обравши керівництво, й надалі продовжувати працювати. Крім того, очевидно, що члени конкурсних комісій, які не є держслужбовцями, мають отримувати гідну платню, адже вони несуть відповідальність за свої дії в комісії. Волонтерство у таких справах ні до чого доброго зазвичай не приводить, - зазначає експерт. - Конкурси мають бути максимально відкритими - онлайн-трансляції, доступність усіх протоколів засідань тощо. Також потрібно передбачити аудіювання того чи іншого конкурсу з боку міжнародних компаній, які можуть незалежно проаналізувати процедури".

Детальніше про проблеми формування конкурсних комісій читайте у статті Олександра Лємєнова "Реформаторський марафон: звідки взявся камінчик у кросівках?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".