У понеділок, 27 вересня, Центральна виборча комісія зареєструвала 17 із 19 ініціативних груп з висунення кандидатів у президенти. Двом маловідомим заявникам було відмовлено у такому праві.При цьому у ЦВК запевнили, що процес реєстрації був максимально ліберальним.
«Що стосується процесу реєстрації, то він був настільки ліберальним, що навіть тим ініціативним групам, у яких були суттєві недоробки при формуванні передвиборної команди, все ж таки було надано право брати участь у виборчій кампанії», - стверджує секретар комісії Микола Лозовик.
Серед зареєстрованих у понеділок - ініціативна група чинного глави держави Олександра Лукашенка, опозиційних лідерів громадянської кампанії «Говори правду!» Володимира Некляєва, громадянської кампанії «Європейська Білорусь» Андрія Саннікова.
Боротьбу за президентський пост також продовжать заступник голови опозиційної Об'єднаної громадянської партії Ярослав Романчук, а також лідери партії Білоруський народний фронт Григорій Костусєв, Білоруської соціал-демократичної партії Микола Статкевич, голова Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич.
Тепер кожній з ініціативних груп необхідно набрати по 100 тисяч підписів на користь своїх кандидатів. Цей процес розпочнеться 30 вересня і завершиться 29 жовтня. Самі президентські вибори пройдуть 19 грудня.
Варто зазначити, що опитані «Дзеркалом тижня» білоруські політики заявили про те, що ймовірність висунення опозиційними партіями єдиного кандидата на виборах президента Білорусі вкрай невисока.
«Я думаю, що вірогідність єдиного кандидата дорівнює нулю. Буде кілька кандидатів. У нас є клоуни, які виставляються на вибори. Отримують свої два відсотки, а потім вітають Лукашенка з перемогою», - заявив «ДТ» колишній голова Верховної Ради Білорусі, лідер білоруської соціал-демократичної «Грамади» Станіслав Шушкевич.За матеріалами: Эхо Москвы, Телеграф