UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чим запам'ятався день затвердження Кабміну в Раді

"Міністерство правди", кримінальні справи на членів уряду, "кнопкодавство" - як нардепи вибирали Кабінет міністрів України?

© @1tv_od Twitter
Місця комуністів у Раді окропили святою водою.
Місця комуністів у Раді окропили святою водою.
© ‏@APUkraine
Фото - АПУ
Депутати після довгих переговорів поділили комітети
Журналісти протестують проти "міністерства правди". Фото - Українська правда
Депутатів у Раді може суттєво поменшати
"Силовики" в Кабміні. Фото - Українська правда
Фото - Українська правда
Новий склад Кабміну України. Фото - Українська правда

На узгодження і затвердження уряду України у Верховній Раді пішов цілий день. Новий склад Кабміну Україна отримала тільки в 8 вечора. "За" проголосувало 288 депутатів.

В новий уряд увійшли три іноземця, яким за кілька годин до формування Кабміну президент Порошенко надав українське громадянство.

"Чур" комуністам

Місця у сесійній залі Верховній Раді, де раніше знаходилися депутати від Комуністичної партії, окропили святою водою.

"Пакетне" голосування

Незважаючи, зрештою, на затвердження нового уряду у складі, узгодженому раніше, ряд народних депутатів і навіть депутатських груп різко критикували рішення більшості прийняти новий Кабмін "пакетом", наполягаючи на поіменному голосуванні за кожного. До думки "Самопомочі" і молодих депутатів з БПП Сергія Лещенка, Мустафи Найєма та інших у Раді не прислухалися.

"Міністерство правди" за Оруеллом

"Самопоміч" і молоді депутати також наполягали на вилученні з "пакету" Кабміну створення суперечливого міністерства інформполітики на чолі з Юрієм Стецем, екс-членом наглядової ради 5 каналу і кумом президента України Петра Порошенка. Українські ЗМІ вже засудили створення відомства, яке, на їх думку, є аналогом інституту по тотальному контролю з твору Джорджа Оруелла і аніскільки не сприятиме формуванню демократії та вільної преси в країні, а також погіршить міжнародний імідж України.

Журналісти протестують проти "міністерства правди". Фото - Українська правда

Проти створення так званого "міністерства правди" журналісти протестували, його створення засудило міжнародне співтовариство "Репортери без кордонів", однак більшість депутатів знову не прислухалися до альтернативної думки нардепів нової формації. "Міністерство правди" було створено, його вже висміюють в соцмережах.

"Крадіжка підприємства" від Вощевського

Голосування за членів уряду запам'яталося ще одним скандалом - в офіційній біографії кандидата від "Радикальної партії" у віце-прем'єри з екології Валерія Вощевського, поширеної серед депутатів, було зазначено, що він був замішаний в корупційному скандалі в "Укравтодорі" і проти нього порушено кримінальну справу.

Біографія Вощевського
Мустафа Найем, Facebook

В "Радикальній партії" це назвали провокацією, сам Вощевський визнав факт відкриття кримінальної справи, проте запевнив, що вона вже закрита.

Спікер парламенту Гройсман доручив провести розслідування про недостовірну біографію Вощевського.

Також в новій Раді були "спіймані" перші "кнопкодави".