UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чим менше політика буде втручатися в роботу поліції, тим більше буде довіри до поліції — експерт

Робота міністра - формування державної політики у правоохоронній сфері, а не розслідування злочинів.

Довіра до поліції пов'язана з довірою до влади загалом. На жаль, вплив політиків на роботу органів влади завжди був високим, що, серед іншого, ставить під питання роботу поліції чи то на мирних зібраннях, чи то під час розслідування злочинів. Це означає, що чим менше політика втручатиметься в роботу поліції, тим більшою буде довіра до неї. На жаль, досі мало хто знає, що міністр внутрішніх справ на сьогодні не має жодних формальних повноважень з управління поліцією. Часто вимоги журналістів чи громадських організацій розслідувати конкретні кримінальні провадження адресовані саме міністрові. Насправді вони не мають під собою правового підґрунтя, адже робота міністра - формування державної політики у правоохоронній сфері, а не розслідування злочинів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Євген Крапівін, експерт групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ. Однак, за його словами, на практиці нинішній міністр Арсен Аваков залишає свій вплив і намагається втручатися в роботу поліції.

"Таким чином, обсяг і поступ реформ усе ще визначає міністр внутрішніх справ. Розуміючи це, можна пояснити багато речей, які не відбулись або, навпаки, відбулися вкрай швидко. Суспільству слід вимагати остаточної деполітизації поліції, що сприятиме завершенню реформи", - підкреслює експерт.

Детальніше про проблеми реформування поліції читайте в матеріалі Євгена Крапівіна "Поза увагою суспільства: невидимі аспекти поліцейської реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".