Санкції США і Європейського союзу проти Росії через її агресію проти України негативно вплинули на економіку РФ, тому Кремль намагається їх зняти.
Про це заступник міністра МЗС Василь Боднар розповів в інтерв'ю виданню "Апостроф", зазначивши, що в першу чергу через обмеження страждає військово-промисловий комплекс РФ.
"Вони недоотримують запасні частини, сучасну зброю, оснащення не тільки з України, але і від значної кількості міжнародних партнерів", - підкреслив дипломат.
Також Бондар зазначив, що на Росію і її економіку негативно вплинуло падіння цін на енергоносії, адже РФ традиційно отримувала надприбутки і запускала їх на розвиток армії та озброєнь, але зараз цих надприбутків немає.
Крім того, через пандемію коронавірусу в Росії виріс внутрішній протест, тому зараз стоїть вибір: або шукати вихід з цієї ситуації, чи загострювати її.
За словами Боднаря, традиційно Росія в таких ситуаціях йшла на загострення.
"Зараз ми також бачимо, що відбуваються не просто істерики в пресі, а відбуваються реальні перегрупування військ, починається нагнітання ситуації на фронті та в Криму", - підсумував він.
Нагадаємо, посли Євросоюзу 12 червня 2019 року погодили продовження санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму і Севастополя до 23 червня 2020 року.
Перші санкції проти Росії за анексію Криму Євросоюз запровадив у березні 2014 року. Згодом до них додалися санкції за російську агресію в Донбасі і захоплення трьох українських кораблів з екіпажем 25 листопада в Керченській протоці.
З червня 2014 року Рада ЄС прийняла обмежувальні заходи в якості реакції на незаконну анексію Криму і Севастополя Росією, які діють у відношенні фізичних і юридичних осіб ЄС і обмежені територією Криму і Севастополя.