UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чалий назвав офіційну позицію України щодо гарантій безпеки: "Вони мають бути аналогічні 5 статті НАТО"

В такому випадку наша країна погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. 

Договір про гарантії безпеки - можливий дипломатичний формат про закінчення війни. Про це після закінчення переговорів України та Росії заявив представник нашої делегації, очільник юридичної групи Олександр Чалий, брифінг транслює "Україна 24".

За словами Чалого, ключова вимога до договору — чіткі гарантії безпеки України, які мають бути аналогічні 5 статті НАТО.

"Тобто, якщо Україна буде об'єктом агресії, ми в праві протягом трьох днів вимагати консультацій, якщо вони ні до чого не призведуть, то країни гаранти мають допомогти озброєнням і навіть закрити небо", - стверджує представник української сторони.

Якщо вдасться домовитися щодо цього, наша країна погоджується на статус у формі постійного нейтралітету, позаблоковість і безядерність.

"Під такими гарантіями, які дорівнюють 5 статті НАТО, ми не будемо розміщувати на нашій території іноземні військові бази і не будемо вступати у військово-політичні союзи. Але принципово важливо, що ніщо не буде суперечити на право вступу України до ЄС", - додав Чалий. 

Читайте також: Для України першочерговим питанням є гарантії безпеки – Квасневський

Нагадаємо, прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков зазначив, що "денацифікація" все ще залишається однією з основних цілей РФ. Хоча вчора видання Financial Times, посилаючись на дані з чотирьох джерел, стверджувало, що Росія більше не вимагає від України "денацифікації", "демілітаризації" та правового захисту російської мови.

Як повідомляло ZN.UA, на переговорах Росія висунула Україні шість умов, перші п'ять із них, як бачиться Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмовитися від руху в НАТО. Нейтральний статус України, одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Визнати російську мову другою державною та скасувати всі закони, що її обмежують.
  3. Визнати окупований Крим російським.
  4. Визнати «незалежність «Л-ДНР»» в адміністративних межах Донецької і Луганської областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. Провести «денацифікацію».
  6. Провести «демілітаризацію України» з повною відмовою від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.