Центральна виборча комісія відмовила у реєстрації другої ініціативної групи з всеукраїнського референдуму про вступ України до Митного союзу, який ініціювали Комуністична партія України та громадський рух "Український вибір". За таке рішення на засіданні ЦВК у вівторок, 8 жовтня проголосували дев'ять членів ЦВК із 11 присутніх у залі.
Члени ЦВК Юрій Донченко і Броніслав Райковський, призначений у ЦВК за квотою КПУ, утрималися.
ЦВК прийняла таке рішення у зв'язку з тим, що на зборах громадян 29 вересня на стадіоні "Спартак" у Києві, на якому було сформовано цю ініціативну групу, був відсутній представник ЦВК через заборону суду.
Член ЦВК Донченко аргументував свою позицію тим, що в законі не міститься норма, згідно з якою збори громадян з всеукраїнського референдуму може бути визнано незаконними через відсутність на них члена ЦВК.
Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що у документах громадян для включення до складу ініціативної групи містяться численні випадки включення одних і тих самих осіб, а також заяви померлих людей, громадян, які не досягли 18 років, а також просто вигаданих осіб. Вона повідомила, що всього наразі ініціюється проведення 21 зборів громадян.
"На жаль, у мене склалося враження, що у ЦВК намагаються створити враження, ніби має місце масова ініціатива щодо проведення зборів", - зазначила Усенко-Чорна.
"Комісію закидають спамом, а не документами, які реально підтверджують наміри громадян ініціювати такий захід, як всеукраїнський референдум", - сказала вона.
Усенко-Чорна заявила, що у цих матеріалах є ознаки фальсифікації документів, які дають підстави притягти винних до кримінальної відповідальності. За її словами, ЦВК додатково вивчить ці матеріали і на наступному засіданні розгляне питання про звернення до Генпрокуратури для притягнення до кримінальної відповідальності таких осіб.
Як повідомлялося, КПУ і "Український вибір" ініціювали проведення зборів громадян з всеукраїнського референдуму про вступ України до МС у низці міст України. Вже пройшли такі збори 8 і 29 вересня в Києві, а також 6 жовтня у шести інших містах України.
Раніше ЦВК відмовив у реєстрації ініціативної групи, яку було сформовано 8 вересня. Дану постанову ЦВК ініціатори зборів оскаржили в суді і суд першої та апеляційної інстанцій підтвердили законність даних постанов ЦВК.
8 жовтня стало відомо, що Апеляційний адміністративний суд Києва відмовив в апеляції на рішення суду, якими була підтверджена законність постанови Центральної виборчої комісії про відмову у реєстрації ініціативної групи з Всеукраїнського референдуму про вступ України до 3. !zn
Читайте також:
Комуністам у Харкові закрили стадіон для зборів щодо референдуму про Митний союз
Суд підтримав ЦВК відмову реєструвати ініціативну групу з референдуму про Митний союз
Володимир Шаповал порадив не боятися політизації ЦВК - вона існувала завжди
Центрвиборчком завалили заявками щодо референдуму про Митний союз