UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Це приниження моєї Батьківщини": посол України відповів "кремлівському" ексканцлеру Німеччини

Андрій Мельник нагадав, що німці вже колись вважали українців неповноцінними.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував висловлювання ексканцлера Німеччини, голови ради директорів компанії "Роснефть" Герхарда Шредера, який назвав українського дипломата "карликом з України" за парі, що той запропонував німецькому політику.

Так, у коментарі "Крим.Реалії" посол зазначив, що жоден креатив ексканцлера не допоможе йому відбілити свій зіпсований імідж, і "його ім'я назавжди залишиться у всесвітній історії як синонім цинічного лобіста Кремля, який, попри свої спроби, зазнав провалу".

Мельник також зазначає, що Шредер "з останніх сил прагне зберегти хорошу міну при поганій грі".

"Утім, відчувається нервозність і нездатність приховувати роздратування. Тому що замість того, щоб надати німецькому товариству чесну відповідь на питання про залежність його позиції від газпромівсько-роснефтинських гонорарів, він втрачає самоконтроль, переходить на особистості, вдаючись до сумнівного лексикону. У німецькій мові слово "Zwerg" (яким Шредер обізвав Мельника – ред.) має декілька значень. Чомусь слабо віриться в те, що в подкасті згадувалася саме "маленька істота в людській подобі, яка фігурує в казках і сагах і в основному готова прийти на допомогу" (Словника Duden)", – говорить посол.

Мельник також звернув увагу на те, що, як випливає з тональності і контексту, очевидно саме "карлик" і мався на увазі, а "це вираз, згідно з тлумачним словником, має відверто дискримінаційну конотацію, прямо натякаючи на неповноцінність".

"Говорити про зневажливе ставлення не до особи посла. Йдеться про зухвале приниження України та українців. І коли подібні фрази на адресу моєї Батьківщини і співгромадян виходять з німецьких вуст, а тим більше колишнього топ-політика, то такі порівняння не є чимось нешкідливим або легковажним. Вони мають дуже і дуже неприємний присмак. До того ж вони є надзвичайно небезпечні, тому що мимоволі відроджують злих духів нетерпимості та ненависті", - вважає посол.

Читайте також: Росія відправляє українців з Криму воювати на Донбасі – заява України в ОБСЄ

Мельник зазначив, що українці "не забули і не забудуть про те, що саме в нацистській Німеччині українців таврували як Untermenschen – недолюдей, які підлягали безжалісному знищенню і поневоленню".

"Унаслідок цієї расистської ідеології Третій рейх вбив 5 мільйонів мирних жителів України, понад 2,4 мільйона українців були вивезені в рабство як примусові робітники – Ostarbeiter. Багато хто у Німеччині вважали б за краще не згадувати про криваві злочини націонал-соціалістів проти українців", – зазначив Мельник.

"Саме ці моторошні, нестерпно болючі асоціації автоматично виникають у серцях моїх співвітчизників, коли ми стикаємося з такою зловісною риторикою окремих німецьких діячів", – резюмував посол України в Німеччині.

Зазначимо, що старший експерт Українського інституту майбутнього в Києві Андреас Умланд зазначив, що все йде до того, що сама Росія в якийсь момент відмовиться від Криму.

"Тому я думаю, що парі, яке запропонував Шрьодеру український посол у Берліні Андрій Мельник, трошки ризиковане: там є не тільки політична, але і медична складова. Пан Шредер – 1944 року народження, і ми йому, звичайно, бажаємо довгого життя, і зараз ще більше бажаємо, щоб він дійсно побачив повернення Криму під контроль Києва", - заявив Умланд.