UA / RU
Підтримати ZN.ua

Був проти Стамбульської конвенції, зате підтримав законопроєкт 5655: з Ради йде ще один депутат

Тепер у парламенті лишиться трохи більше ніж 400 народних депутатів.

Позафракційний народний депутат Дмитро Шпенов написав заяву про складання мандату. Про це повідомив депутата з фракції «Голос» Ярослав Железняк.

«Ще мінус мандат – мажоритарник Дмитро Шпенов. Вже залишається 401 депутат в Раді», – зазначив Железняк.

Зараз Шпенов входить до парламентського комітету з питань правової політики. Наприкінці минулого року він був серед тих, хто підтримав скандальний законопроєкт про містобудівну реформу №5655. Крім того, Шпенов став одним із шести народних депутатів, які проголосували проти ратифікації в Україні [blink title="Стамбульської конвенції" headinfo="Конвенція Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами"]Міжнародна угода Ради Європи, яка криміналізує та попереджує насильство проти жінок та дівчат та захищає постраждалих. Водночас конвенція не вимагає узаконення одностатевих шлюбів чи іншої регуляції особистого життя, не стосується сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи трансгендерності, а також не регулює сімейні структури: вона не містить визначення «сім'ї» і не сприяє певному типу сімейних умов. Конвенція захищає не лише жінок, а також не регулює релігійні норми чи вірування.[/blink]. Ба більше, у 2014 році Дмитро Шпенов був серед тих, хто підтримав диктаторські «закони 16 січня».

У 2019 році він пройшов до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець. Балотувався на 37 окрузі Дніпропетровської області. 

Шпенов був членом Центральної контрольно-ревізійної комісії партії «Опозиційний Блок». Остання зараз заборонена в Україні. Членом фракції цієї ж партії він був у Верховній Раді попереднього восьмого скликання. У 2012 році Шпенов потрапив до Ради від «Партії Регіонів».

Читайте також: У Раді буде новий антирекорд: ще один народний депутат складає мандат

Нагадаємо, Верховна Рада України може втратити ще близько 50 депутатів через низку причин, яких не зможе замінити за передбаченою законом процедурою черед дію воєнного стану. Однією з таких причин є приналежність до проросійських політичних сил. Враховуючи всі перераховані ризики, наразі мінімальна можлива кількість депутатів – 354. Проте в будь-який момент можуть з'явитися нові кримінальні провадження та ротації в уряді.

Детальніше про причини зменшення числа депутатів ВР читайте у статті  Лабораторії законодавчих ініціатив для ZN.UA «Депутатопад у час війни: чому кількість народних депутатів зменшується?».