Тимчасова слідча комісія Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб проти суверенітету України заслухала екс-голову ГУР Міноборони Василя Бурбу у справі "вагнерівців". Про це повідомив член фракції "Голос" Роман Костенко.
За його словами, засідання ТСК перенесли в будівлю ГУР Міноборони, щоб не допустити на нього представників опозиції, а самого Бурбу "туди вивезли".
Відзначимо, за даними ZN.UA, екс-голова ГУР Міноборони генерал-полковник ЗСУ Василь Бурба написав рапорт міністру оборони про звільнення з військової служби. Також колишній заступник голови Служби безпеки Руслан Баранецький відмовився давати свідчення в обмін на його кадрове призначення.
На даний момент Баранецький знаходиться без посади і не дачу свідчень, як стверджують джерела ZN.UA, він сподівається розміняти на своє кадрове призначення. За даними ZN.UA, він розраховував на призначення в керівництві Міноборони або Держприкордонслужби.
Що стосується Василя Бурби, то він спочатку був ініціатором залучення суспільної уваги до розслідування того, що і чому сталося з «вагнерівцями» в Білорусі.
Раніше засідання ТСК 20 вересня завершилося достроково і Бурба не зміг закінчити свій виступ. Це було вже четверте перенесення засідання комісії. Перед цим ТСК збиралася заслухати Бурбу ще 14 вересня, але засідання не відбулося через відсутність кворуму.
9 вересня ТСК повідомила про завершення розслідування справи «вагнерівців». Голова ТСК Мар'яна Безугла заявила про те, що санкціонованої спецоперації із затриманням найманців нібито не було, а проводився «спеціальний розслідувальний захід» зі збору інформації про бойовиків російсько-окупаційних військ.
За нашою інформацією, готувати спецоперацію допомагали спецслужби інших країн, в тому числі американські. На початку вересня американський канал CNN опублікував матеріал, в якому стверджувалося, що Центральне розвідувальне управління США допомагало Україні організувати операцію. У Вашингтоні стверджують, що американські спецслужби дійсно знали про підготовку операції, але не брали участь в ній.
В ході операції були ідентифіковані і знайдені російські бойовики, які воювали в Донбасі. Частина з них може бути причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26 на сході України. Літак з 33 «вагнерівцями» на борту планували під слушним приводом посадити в Україні і затримати найманців. Але через «злив» операції, бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії.
Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо« вагнеровцев »: все гірше, ніж ми думали» в ZN.UA.