UA / RU
Підтримати ZN.ua

Будете відповідати: Южаніна звернулася до "слуг" через фальсифікацію тексту законопроекту

За фактом підробки відкрито кримінальне провадження.

Народний депутат і ексочільниця Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики (2015-2019) Ніна Южаніна заявила про підробку законопроекту 2524 щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців. Про це Южаніна заявила під час позачергового засідання Ради 23 вересня, на якому розглянули законопроекти про оподаткування і фіскальної політики.

За її словами, профільним комітетом при підготовці тексту закону на підписання голові Верховної Ради відбулася підробка тексту і текст був прийнятий без урахування правок. За даним фактом ДБР в жовтні 2020 року відкрило кримінальне провадження.

Южаніна додала, що експерт провів лінгвістичне сематико-текстуальне експертне дослідження, яке підтверджує, що в кінцевому тексті закону текст підроблений і не відповідає тим поправкам, які розглядалися в залі Верховної Ради.

"Це означає, що в рамках цього кримінального розслідування повинні бути притягнуті до відповідальності люди, які сфальсифікували текст закону, який підписав спікер Верховної Ради. На це все витрачено майже рік. Мені здається, якби ми так уважно придивлялися до дій "слуг народу", вони б не дозволяли вести себе так розв'язно в цій Верховній Раді. Тому будете відповідати, це точно", - заявила Южаніна.

Відзначимо, що голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, який відповідальний за даний законопроект, - Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу"), який також є одним з авторів законодавчої ініціативи.

Нагадаємо, 21 липня Рада розблокувала підписання законопроекту №2524 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців». Саме цим законом передбачено внесення змін до Закону №466, яким була введена податкова реформа.

Законом передбачено удосконалити роботу Електронного кабінету платника податків, спростити податковий облік, стимулювати добровільне обмеження паперового документообігу. Зокрема: скасовується вимога обов'язкової реєстрації книги обліку доходів і витрат та обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 і 2 групи спрощенців і 3 групи, які не є платниками ПДВ.

Детальніше про те, як удосконалити податкове регулювання в Україні, читайте в статті Олексія Любченка "Податкові проблеми. Зри в корінь".