UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія стурбована загрозами російської гібридної агресії для України та Європи

Санкції проти країни-агресора мають тривати, аби стримувати загрозу, вважає посол.

Велика Британія стурбована розгортанням ініційованої Росією гібридної війни та занепокоєна тією загрозою, яку країна-агресор становить для України та всієї Європи.

Відповідні питання обговорювались під час зустрічі секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександра Турчинова з надзвичайним і повноважним послом Великої Британії в Україні Джудіт Гоф у четвер, 22 лютого, повідомляє прес-служба РНБО.

Сторони наголосили на необхідність продовження санкцій задля стримання російської загрози.

Крім того, співрозмовники обговорили питання імплементації закону "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях".

"Британія й надалі готова підтримувати Україну в її прагненні захистити свою свободу і незалежність та стати процвітаючою демократичною європейською країною", - зазначила Джудіт Гоф.

Також під час зустрічі обговорювались питання посилення співпраці між країнами в секторі безпеки і оборони, а також ситуація, яка сталась на сході України та в Криму внаслідок російської агресії. Приділили увагу також інтенсифікації співпраці у сфері кібербезпеки

Окрему увагу співрозмовники приділили обговоренню питань реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до стандартів НАТО.

"Британія, як і багато країн НАТО, схвально ставиться до підтриманого РНБО проекту закону "Про національну безпеку України", відповідно до якого в Україні буде запроваджено європейську модель сектору безпеки і оборони", - підкреслила посол.

Нагадаємо, раніше під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки президент України Петро Порошенко наголошував на тому, що гібридна агресія РФ проти України фактично вже переросла у світовий конфлікт.

У зв'язку із цим він закликав світове співтовариство не поступатися цінностями Вільного світу й не послаблювати санкції проти Росії.

Як повідомлялося раніше, Мюнхенська конференція з безпеки проходила з 16 по 18 лютого. Головні питання, які обговорювалися на форумі, стосувались майбутнього Європи, трансатлантичних відносин і конфлікту на Близькому Сході.