UA / RU
Підтримати ZN.ua

БПП стала на бік Луценка в конфлікті ГПУ і НАБУ

У керівників НАБУ, ГПУ, СБУ і САП вимагають розповісти свою позицію перед депутатами.

Керівники фракцій Верховної Ради закликали Національне антикорупційне бюро та Генпрокуратуру припинити протистояння між силовими структурами. Також на погоджувальній раді 4 грудня керівники фракцій висловили бажання заслухати директора НАБУ Артема Ситника та генерального прокурора Юрія Луценка.

Зокрема парламентська фракція "Блок Петра Порошенка" вслід за президентом Петром Порошенком встала на бік генерального прокурора Юрія Луценка та заявила, що НАБУ проводить свою політику незаконно та має понести покарання.

"Виникає багато питань: яким чином використовувалося для прослуховування незаконне контрабандне обладнання (НАБУ проводило прослуховування на базі обладнання СБУ, - ред.), на підставі чого працівники НАБУ діяли з порушенням норм права і хто понесе за це відповідальність", - заявив керівник парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов.

"Я хотів би звернутися до вас, Андрій Володимирович, терміново запросити до Верховної Ради керівників Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, НАБУ, САП, заслухати їх і поставити їм питання", - додав Герасимов, звертаючись до Парубія.

У свою чергу в "Народному фронті" заявили, що "певне політичне угрупування використовує скандал з НАБУ для просування своїх політичних інтересів".

У свою чергу голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що "виступи проти НАБУ є доказом, що воно почало працювати ефективно", а відсутність остаточних результатів зумовлено тим, що в Україні досі не створено Антикорупційний суд.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".

Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу детектива НАБУ цілком обгрунтованим.

Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.