Парламентські фракції "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" змогли знайти спільну мову щодо озвученої прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком ідеї про проведення референдуму по змінах до Конституції. Про це голова фракції БПП у Верховній Раді Юрій Луценко повідомив в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV увечері в понеділок, 1 лютого.
"Коли Арсеній Петрович заявив про референдум по Конституції, відразу ж зателефонувала керівництво США, Німеччини, Франції, інших країн. Ця заява означала відмову від Мінських домовленостей, що рівнозначно політичній катастрофі", − зазначив політик.
Луценко стверджує, що останнім часом керівництво "Народного фронту" поступово відмовляється від ідеї конституційного референдуму. За його словами, Яценюк і Аваков заявили про необхідність проведення плебісциту через побоювання, що в Адміністрації президента триває підготовка до позачергових парламентських виборів.
"На щастя, ми знайшли спільну мову", - запевнив Луценко.
24 січня глава уряду Арсеній Яценюк заявив, що внесення змін до Конституції має бути підтверджено результатами референдуму. "Ніхто, крім народу України, не має права визначати, яким буде Основний закон", − сказав він.
В цей же день міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що фракція "Народного фронту" не голосуватиме за поправки до Конституції до тих пір, поки їх не підтримають громадяни на референдумі.
"Єдиною умовою голосування фракції "Народного фронту" з найважливіших питань Конституції України може бути вердикт референдуму українців. Ніяк інакше!", − написав глава МВС на своїй сторінці в Facebook.
Фракція БПП і, зокрема, голова Верховної Ради Володимир Гройсман рішуче висловилися проти ідеї конституційного референдуму.
Народний депутат України Сергій Льовочкін ("Опозиційні блок") підтримує ідею референдуму, так як вважає, що внесення змін до Конституції має володіти високим рівнем легітимності в очах суспільства.
Детальніше про перспективи конституційного референдуму читайте у статті Сергія Льовочкіна Конституційна реформа: новий суспільний договір або перманентний конфлікт у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".