Військова ракетна загроза Києву залишатиметься до останнього дня війни, але загроза ядерного удару більш передбачувана і не стане несподіванкою, ні в Україні, ні у світі. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов у ефірі телеканалу "Україна 24".
"Вона (ракетна загроза, - ред.) залишатиметься до останнього дня війни. І все залежатиме від майстерності нашого ППО з перехоплення ракет. Або допомоги наших партнерів, якщо вони дадуть нам щось сучасніше і ефективніше, ніж С- 300", - сказав експерт.
Водночас, відповідаючи на запитання, чи під силу Україны або її союзникам передбачити ядерний удар, Жданов відповів, що така інформація буде в розпорядженні розвідки обов'язково.
"Все є. Як на рівні агентурної розвідки, так і на рівні електронно-технічної розвідки. Особливо у наших партнерів. Таких як США, Великобританія та інших країн. Та сама Японія, я думаю, не відмовиться нам допомогти. Отже, контролювати, навіть переміщення ядерних боєзарядів, у принципі цілком можливо", - наголосив він.
Жданов однозначно підтвердив, що завдати ядерного удару несподівано не вдасться.
"Ні. Сьогодні це приховати буде практично неможливо. Я думаю, як тільки з бункера надійде якесь розпорядження щодо ядерної зброї, вже весь світ знатиме про це", - зазначив він.
Нагадаємо, світ має бути готовим до того, що Росія може застосувати тактичну ядерну зброю. Про це президент України Володимир Зеленський сказав у інтерв'ю американському телеканалу CNN.
"Не тільки я, а й усі країни повинні турбуватися (що РФ застосує ядерну зброю, – ред.). Це може бути як не реальна інформація, так і правдою. Вони вже говорили, що у нас є хімічна зброя, слід очікувати, що (окупанти) це зроблять", – наголосив глава держави.
Путін почав лякати світ ядерною війною ще до початку вторгнення в Україну. Він прямо заявив, що хоча потенціал НАТО і Росії несумісний, остання є ядерною державою і застосує цю зброю в разі потреби.
"Ви навіть не встигнете й оком моргнути, як виконуватимете пункт п'ятий римського договору", - погрожував Путін на початку лютого 2022 року.
Нагадаємо, 25 березня 1957 року ФРН, Францією, Італією, Бельгією, Нідерландами та Люксембургом було підписано Римський договір, що заклав основу функціонування Європейського співтовариства з атомної енергії. Договори про Євратом набрали чинності з 1 січня 1958 року.
Зараз у Євратомі перебувають усі 27 держав-членів Євросоюзу.
Євратом покликаний сприяти:
- розвитку мирного використання ядерної енергетики державами-членами,
- формуванню загальної енергетичної політики,
- координації прийняття рішень,
- зниження цін на енергоносії,
- підвищення стабільності енергетики,
- забезпечення контролю над атомною енергетикою.
Після вторгнення Росії в Україну Європейська комісія зупинила участь усіх російських громадських організацій у програмах Євроатому.