UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарський парламент навмисно дезінформували. Сьогодні у мене зустріч з послом, де всі питання будуть зняті — заступник міністра Негода

Народний депутат Антон Кіссе, намагаючись зберегти свій вплив у Болградському районі Одеської області, розміняв державну безпеку на особистий інтерес.

Згідно з текстом декларації, болгарський парламент "рішуче не згоден" з запланованими адміністративними змінами в Україні та 20 травня закликав болгарський уряд "вжити всі можливі заходи перед урядом України, щоб забезпечити збереження цілісності болгарської громади в Болградському районі Одеської області.

Заступник міністра розвитку громад і територій В'ячеслав Негода прокоментував ZN.ua ситуацію навколо Болградського району Одеської області та пояснив позицію уряду, який збирається затвердити план створення в районі п'яти, а не однієї громади, як того вимагають болгари, втручаючись у внутрішні справи України.

- В'ячеслав Андронович, МЗС вже зробив заяву про неприпустимість втручання іноземної держави у внутрішні справи країни, тепер черга за вашим міністерством. Можливий перегляд перспективного плану Одеської області, де в Болградському районі обласна адміністрація визначила створення п'яти ОТГ?

- Сьогодні за ініціативою посла республіка Болгарія Костадина Коджабашева у нас зустріч, де, я впевнений, будуть зняті всі питання, що стосуються цієї ситуації. Насправді питання компактного проживання поліетнічних громад, де жителі хочуть зберегти свою культуру і традиції, є актуальним для цілого ряду областей України - Чернівецької, Закарпатської та Одеської областей. Однак саме в останній, зокрема в Болградському районі Одеської області, процес децентралізації йде найбільш конфліктно. Так, починаючи ще з 2015-го року, на жителів району чинився шалений тиск. Місцева влада заважала створенню об'єднаних територіальних громад. Людям не давали прийняти рішення і об'єднатися.

Тим не менше, процес йшов. І на сьогоднішній день з урахуванням думки жителів і вже прийнятих рішень місцевих рад обласна ОДА подала в міністерство план, де Болградський район ділиться на п'ять самодостатніх громад з центрами в місті Болград, селах Василівка, Городнє, Кубей і Криничне. Всі громади оптимальні по параметрах і я впевнений, що вони будуть досить інтенсивно розвиватися.

Тому не дивно, що буквально вчора, після заяви парламенту Болгарії, представники цих сіл приїхали в Києв. У кризовому Українському медіа-центрі вони дали прес-конференцію. Прозвучали абсолютно виважені заяви і зазначена чітка позиція: згідно із затвердженою законом методикою і рішенням жителів у районі має бути п'ять громад. (Подробиці тут - Автор.)

Таким чином, очевидно, що якісь люди з України навмисно дезінформували парламент сусідньої країни, який прийняв не зовсім зважене рішення. Рішення, яке не відповідає реальній ситуації, що склалася в громадах Болградського району.

- Цей хтось народний депутат, член депутатської групи "За майбутнє" Антон Кіссе, який має у Болградському районі політичний та бізнес-інтерес?

- Я думаю, що про те, хто повідомив його країні неправдиву інформацію, все-таки краще запитати в самого посла.

- Але ви п'ять років займаєтеся реформою в міністерстві і щойно самі сказали, що весь цей час в Болградському районі місцева влада тиснула на людей і не давала їм об'єднатися в громади.

- Це правда. Місцеві політики чинили тиск на людей. У свій час і міністерство, і експерти вклали дуже багато сил в роз'яснювальну роботу з жителями Болградського району. Ми возили їх в інші ОТГ, щоб вони дивилися, переймали досвід і ухвалили збалансоване рішення. Що вони, власне, і зробили. І тут раптом така заява сусідів. Очевидно, що інформатор з України виявився непрофесійним. Хто це зробив? Відповідь на це запитання нехай шукають відповідні органи.

Читайте також: Аргентина заборонила в'їзд з уражнних коронавірусом країн

Про подробиці завершення першого етапу децентралізації, ризики пов'язані із затвердженням перспективних планів об'єднання громад, а також про тиск місцевих і регіональних еліт на центральну владу (в тому числі і народного депутата Антона Кіссе) читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Великий куш децентралізації".