UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен припустив готовність Києва обговорювати "особливий статус" Донбасу

Заява голови Держдепу прозвучала на спільному брифінгу з Верховним представником Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеппом Боррелем.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що в Києві будуть готові рухатися вперед по темі "особливого статусу" Донбасу, якщо буде знайдена "належна черговість дій", однак кроки щодо реалізації цієї послідовності робить тільки Україна, але не Росія. Про це він заявив на спільному брифінгу з головою європейської дипломатії Жозеппом Боррелем.

Ця заява прозвучала напередодні зустрічі у Берліні радників глав країн “нормандського формату”, на якій Україну представлятиме керівник офісу президента Андрій Єрмак.

Раніше українська сторона неодноразово заявляла про неприйнятність Мінських угод у тому трактуванні, на якому наполягає Росія.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Мінські угоди не можуть бути виконані на російських умовах, в основі яких прямий діалог між Україною та ОРДЛО. Глава українського МЗС також наголосив, що хоч Мінськ і є базовим майданчиком для врегулювання ситуації на Донбасі, Україна не виконуватиме угоди в російській інтерпретації, оскільки вони суперечать українським національним інтересам.

Секретар РНБО Олексій Данілов застеріг Захід від примусу України до виконання Мінських угод. Він зазначив, що спроба їх реалізації може спровокувати внутрішні заворушення, які принесуть користь Москві.

Чому виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну читайте у статті Тетяни Силіної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".

Читайте також: Росії потрібно нагадувати, що вона є стороною переговорів по Донбасу - Єрмак

На переговорах у Парижі у вересні 2020 року президент Володимир Зеленський прямо заявив голові Кремля Владіміру Путіну на переговорах у Парижі, що "особливого статусу" Донбасу ніколи не буде у Конституції України.

Про те, які ризики для України несе у собі реалізація Мінських угод із прийняттям особливого статусу Донбасу, читайте у статті Олександра Шульги "За траєкторією криз. Від "Мінська" до дострокових президентських виборів?".

У Мінських угодах немає обов'язкової вимоги вводити положення про "особливий статус" ОРДЛО до Конституції України, хоча Росія вже п'ять років стверджує, що цей пункт там прописаний.