UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен і Боррель узгодили позиції щодо ситуації на українському кордоні

Керівники дипломатичних відомств поділяють стурбованість у зв'язку з перекиданням російських військ до кордону України.

Держсекретар США Ентоні Блінкен і глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у ході зустрічі в Брюсселі 13 квітня обговорили Україну і скупчення російських військ біля її кордонів, передає «Інтерфакс-Україна».

Дипломати висловили стурбованість у зв'язку з нарощуванням російського військового угрупування на українському кордоні й в окупованому Криму.

Блінкен і Боррель домовилися продовжувати спільну роботу над пріоритетними проблемами зовнішньої політики і безпеки.

Читайте також: На Банковій назвали головну тему майбутньої зустрічі Зеленського і Макрона

Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході розмови з президентом Росії Володимиром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.

9 квітня відбулась серія телефонних розмов між держсекретарем США і керівниками МЗС України, Німеччини та Франції. Ентоні Блінкен закликав Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну. А також запевнив, що ескалація агресії проти України призведе до серйозних наслідків для Росії.

Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

13 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним закликав його до деескалації та запропонував зустрітися найближчими місяцями.