"Коаліція за детінізацію економіки", до якої входять низка українських бізнес-асоціацій, закликає правоохоронців припинити діяти з перевищенням своїх повноважень щодо перевірки доходів і витрат міністра фінансів 3.
Про це йдеться в підготовленому "Коаліцією" листі на ім'я президента Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гройсмана і спікера Верховної Ради Андрія Парубія.
В документі наголошується, що взаємні звинувачення і використання силових органів для "дисциплінування" окремих політиків, а також "видавлювання" реформаторів з уряду повертають Україну до гірших часів України до Революції гідності.
"Серед останніх прикладів застосування правоохоронних органів із перевищенням своїх повноважень – публічно озвучені ініціативи Генеральної прокуратури щодо перевірки доходів і витрат Міністра фінансів Олександра Данилюка за останні 20 років", – зазначають у "Коаліції".
Зазначається, що останній рік Мінфін демонструє безпрецедентну відкритість і прозорість у своїй роботі". Подібний підхід, як вважають в організації, не подобається тим, хто роками користується і організовує схеми мінімізації сплати податків.
Поточні проекти, над якими працює міністерство (зокрема – ліквідація Податкової міліції та створення Служби фінрозслідувань, інституційна реформа ДФС і механізми блокування накладних з ознаками фіктивності), на думку активістів, вкрай важливі для країни, але непопулярні серед корупціонерів.
Констатується, що нереформовані правоохоронні органи і суди залишаються інструментом політичної боротьби – так само, як і в часи Януковича. Представників нової влади активісти закликають зупинити чвари в уряді і не виставляти Україну перед міжнародними партнерами як країну з незрілим політичним класом і слабкими інституціями.
"Підсумовуючи зазначене вище, ми закликаємо правохоронні органи припинити діяти з перевищенням службових повноважень та з порушенням Конституції України. Також ми наполягаємо на поверненні до актуальних економічних тем, визначених Коаліційною угодою, до ефективної взаємодії Верховної Ради, Уряду та Адміністрації Президента, до прискорення курсу реформ", – зазначається в листі.
Як повідомлялося, 18 липня Печерський районний суд Києва доручив Державній фіскальній службі перевірити міністра фінансів України Олександра Данилюка у зв'язку з можливим ухиленням від сплати податків.
Суд задовольнив клопотання прокурора Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ДПУ та призначити позапланову документальну перевірку Данилюка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період 1998-2016 років. Проведення перевірки доручено співробітникам ДФС.
Данилюк, у свою чергу, заявив, що не ухилявся від сплати податків, а про рішення суду про проведення податкової перевірки дізнався зі ЗМІ. Він також назвав дії суду і прокуратури незаконними і пообіцяв їх оскаржити. Міністр оскаржив ухвалу суду про його позапланову податкову перевірку за 1998-2016 рр.