UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес в Україні повинен бути чітко відокремлений від влади, сьогодні він нею і є - Трепак

В Україні бізнес часто є лише способом легалізувати неправомірні доходи.

Значна частина бізнесу в Україні, а великий - весь без винятку, був і залишається тісно зав'язаним на владу і в багатьох випадках є лише прикриттям отримання неправомірних доходів від реалізації влади і способом їх легалізувати.

Читайте також: Мін'юст вимагає від НАЗК надати порядок перевірки е-декларацій


Про це пише в своїй статті для ZN.UA екс-заступник глави СБУ Віктор Трепак.

Говорячи про результати е-декларування, він зазначив, що аргумент про те, що не треба перевіряти тих, хто прийшов з бізнесу, не витримує критики.

"Хіба ми не розуміємо, як в основі своїй "робився" цей бізнес, як ставали олігархами, - хіба не за рахунок "прихватизації" державного майна, розкрадання бюджету, ухиляння від сплати податків, повернення ПДВ, контрабанди тощо? Чи "хто краде багато, тих не судять"?", - запитує автор.

"Якщо предметно і поетапно пройтися по такому "бізнесу", то між його результатами і фактичними статками бізнесменів від влади виявиться разюча різниця. І тоді можна цілком обґрунтовано ставити питання: бізнес бізнесом, але звідки у тебе, голубе сизий, взялися мільярди? Поясни детально їх походження, як і для чого вони "втікли" у офшори, перетворилися у фірмове виробництво, палаци і яхти? Чи ті, хто сьогодні робить з бізнесменів (а точніше – з самого себе) "білих і пухнастих", вважає, що такої перевірки не буде, бо сьогодні все у їхніх руках (ось тут би попрацювати ГПУ та ДФС)? Це сьогодні так, а завтра по-іншому. Але у будь-якому разі очевидним є те, що бізнес має бути чітко відділений від влади. На сьогодні він панує у владі, він є владою", - зазначив Трепак.

Нагадаємо, Віктор Трепак пішов з посади керівника управління "К" СБУ у зв'язку з незгодою з методами тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна. Пізніше він остаточно покинув лави СБУ. Саме Трепак передав у НАБУ левову частку матеріалів так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів – на 2 млрд доларів.

Детальніше про наслідки е-декларування читайте у статті Віктора Трепака "Е-приховування і е-облава" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".