Для більшості українців (54%) інформація про діяльність Верховної Ради є цікавою або скоріше цікавою, свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Як зазначають соціологи, ця частка є вищою, ніж частка громадян, які цікавляться політикою взагалі (38%).
За характером інформації про Верховну Раду, яку громадяни переважно отримують із ЗМІ, понад половини (56%) відзначають негативну інформацію - про корумпованість, неефективність, кнопкодавство народних депутатів тощо. Чверть (26%) опитаних вважають інформацію про парламент збалансованою, і лише 8% опитаних отримують переважно позитивну інформацію (про розроблені і прийняті законопроекти, про діяльність депутатів в округах).
Щодо інформації про парламент, яка, на думку громадян, від них приховується, то понад половини респондентів (52%) вважають прихованою інформацію про закулісні домовленості між політичними силами. Найбільше таких громадян - на Сході (59%).
На другому місці - інформація про доходи парламентарів (47%), на третьому - інформація про минуле депутатів, деталі їх політичної кар'єри (40%).
По 31% опитаних вважають прихованою інформацію про взаємодію політичних сил із власниками ЗМІ та про реальних ініціаторів законопроектів.
Лише 6% громадян вважають, що жодна інформація про парламент не є прихованою.
Дослідження проведене Центром Разумкова 22-27 вересня 2017 року серед 2008 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%).
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", більшість українців (53%) будуть голосувати за партію, пріоритетом якої є поглиблення співпраці між Україною і країнами Європейського Союзу. Підтримують партії, пріоритетом яких є поглиблення співробітництва з пострадянськими країнами, 19% респондентів, а 28% не змогли відповісти.