UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців вважають, що особисті якості Зеленського не відповідають посаді президента – опитування

Громадяни також висловили думку про те, чи достатньо у Зеленського професійного досвіду та компетентності, щоб бути президентом.

Переважно негативні емоції президент Володимир Зеленський викликає у 33,7% українців, йдеться в результатах опитування «Центру Разумкова». Переважно позитивні емоції голова держави викликає у 19,2% громадян. Водночас у 28,7% опитаних Зеленський рівною мірою викликає як негативні, так і позитивні емоції. А взагалі ніяких емоцій він не викликає у 13,9% респондентів.

«Якщо розраховувати  індекс емоційних оцінок як різницю між часткою респондентів, у яких президент викликає позитивні емоції, і часткою тих, у кого він викликає негативні емоції, то цей індекс порівняно з березнем покращився з –20,2 до –14,5», – зазначили соціологи.

При цьому 47,5% респондентів переконані, що особистості якості (особливості характеру, вольові та моральні якості) Зеленського більшою мірою не відповідають посаді президента України. Протилежної думки притримуються 17,6% українців. Ще 27,5% зазначили, що якості Зеленського однаково відповідають і не відповідають посаді президента. За даними соціологів, індекс особистісних якостей (цей та наступні індекси розраховувалися  аналогічно індексу емоційних оцінок, тобто як різниця позитивних і негативних оцінок) практично не змінився:  –29,0  у березні і  –29,9 у липні-серпні.

Також у респондентів запитали думку про те, чи володіє Володимир Зеленський достатнім професійним досвідом та компетентністю, щоб бути президентом. Оцінювання відбувалося за п’ятибальною шкалою, де найнижчий бал означає «професійний досвід і компетентність практично відсутні», а найвищий – що він «володіє значним професійним досвідом і компетентністю». Зокрема, 53,9% опитаних обрали бали «1» або «2», що відповідають низьким оцінкам досвіду та компетентності. Бали «4» або «5» обрали 19% опитаних. Відтак, індекс досвіду та компетентності збільшився з –42,4 до –34,9.

Крім того, 42,2% українців переважно негативно оцінили наявні результати діяльності Зеленського на посаді президента України. Ще 13,9% оцінили результати діяльності голови держави переважно позитивно, а 39,8% зазначили, що є як негативні, так і позитивні результати. У цьому випадку індекс поточних досягнень фактично не змінився: –28,4 у березні проти –28,3 у липні-серпні.

Якщо говорити про очікування від подальшої діяльності Зеленського-президента, то у 39,5% громадян вони переважно негативні. У 18,9% ці очікування переважно позитивні. А 32,3% респондентів вважають, що будуть як негативні, так і позитивні результати. З огляду на це, індекс очікуваних досягнень мало змінився: відповідно –21,6 і –20,6.

«Врешті, загальний індекс оцінки В. Зеленського (вирахуваний як середнє від вищенаведених індексів) відповідно до соціологічного тесту «Політичне крісло» змінився з –28,3 до –25,6. Тобто оцінка громадянами президента порівняно з березнем дещо покращилася, хоча, як і раніше, перебуває у негативному діапазоні», – йдеться в результатах опитування.

Читайте також: Українці частіше не довіряють політикам, ніж навпаки – опитування

Дослідження провели з 29 липня по 4 серпня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів.  Всього опитали 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з ймовірністю 0,95.