UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше не лібертаріанці: Корнієнко заявив про зміну ідеології "Слуги народу"

Новий голова президентської партії пояснив ідеологічні пошуки необхідністю компромісу між членами політсили з протилежними поглядами.

Новообраний голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що політична сила відмовляється від лібертаріанство і буде шукати нову ідеологічну конструкцію заради єдності членів партії з протилежними поглядами.

За словами політика, ідеологія "Слуги народу" міститиме елементи конкуруючих, а у низці питань протилежних ідеологій: лібералізму, консерватизму та соціалізму.

"Ідеологія у нас лібертаріанська. Чи змінюватиметься вона? Доопрацьовуватиметься. Тому що лібертаріанські ідеї не всіма депутатами поки підтримуються. Тобто, потрібно шукати якісь компроміси між ліберальними і соціалістичними поглядами", - розповів Корнієнко на брифінгу після партійного з'їзду в неділю, 10 листопада.

"У нас людиноцентризм. Зараз, якщо дивитися на наші рішення, ми рухаємося до народовладдя, у бік збільшення можливостей для людей. Але є й консервативні моменти, пов'язані з тим, що побудувати в Україні лібералізм відразу важко", - додав він.

На які саме положення згаданих ідеологій мають намір спертися в "Слузі народу", Корнієнко не уточнив.

Читайте також: Новий лідер "Слуги народу" назвав пріоритети розвитку партії

Першим про либертаріанство як про ідеологію "Слуги народу" заговорив Руслан Стефанчук, нинішній перший віце-спікер Верховної Ради. У травні, перед парламентськими виборами, він, будучи представником президента Володимира Зеленського в парламенті, назвав "Слугу народу" лібертаріанської партією.

"В основі ідеології нашої партії - лежить ідеологія лібертаріанства... Ліберальна модель економіки, ліберальна модель відносин з відповідними національними особливостями", - заявив Стефанчук в інтерв'ю виданню LB.ua.

Пізніше тодішній голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков дав зрозуміти, що слова Стефанчука це його приватна думка.

"Якщо ми почнемо впиратися в ідеологію, ми не зможемо побудувати правильну структуру. Ми не можемо піти шляхом лібертаріанства, якщо це стосується соціальної сфери. Це неможливо на сьогоднішній день", - пояснив Разумков.