UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 65% домогосподарств стали "енергетично бідними" — експерт

71 млрд грн виділені на субсидії в 2019 р., а вузлами обліку охоплено трохи більше 70% споживачів, та й то в основному колективними.

У країні триває п'ятий рік реформ, у тому числі в енергетичному секторі. Що ми маємо за фактом на сьогоднішній день? Більше 65% домогосподарств стали "енергетично бідними". Згідно критеріям ЄС, енергетична бідність - це коли у домогосподарства рахунок за тепло перевищує 10% його доходу. В Україні цей критерій завищений до 15%.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Майстришин, голова наглядової ради Біоенергетичної асоціації України. За його словами, 71 млрд грн виділені на субсидії в 2019 р., а вузлами обліку охоплено трохи більше 70% споживачів, та й то в основному колективними.

"На енергоефективні заходи в рік виділяється менше 1 млрд грн. Власний видобуток реального (товарного) газу збільшився всього на 1 млрд кубометрів, хоча "Укргазвидобування" (УГД) отримала за цей час понад 100 млрд грн, - зазначає експерт. - Одного відповідального за энергореформу, який повинен був би регулярно проводити брифінги та інформувати громадян про її хід, досягнення/невдачі згідно з прийнятими в країні критеріями, не призначили. Як і немає у широкої громадськості, яка за всю цю реформу платить з власної кишені, розуміння, яка кінцева мета цієї реформи".

Докладніше про необхідність впровадження альтернативної енергетики читайте у статті Володимира Майстришина "Альтернативний вихід із газового піке" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".