Піком ізраїльсько-української "аеропортної війни" стали події 15 лютого, коли в "Борисполі" затримали групу з 35 ізраїльських туристів. У відповідь ізраїльтяни демонстративно затримали цілий літак зі 140 українськими пасажирами. Пізніше ізраїльтян усе ж таки впустили в Україну, а українців, після семи годин тримання, відпустили. Втім, сімом нашим співгромадянам таки відмовили у в'їзді в Ізраїль.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, після цього інциденту в Києві вголос заговорили про готовність скасувати безвізовий режим з Ізраїлем.
"Україна може застосувати й жорсткіші заходи стосовно ізраїльтян", - попереджають українські чиновники.
"Отже, маємо кризу, яка може вплинути і на економічні відносини двох країн, і на політичні. Але ситуація з посиленими прикордонними перевірками українців та ізраїльтян не вибухнула раптом і випадково, - зазначає оглядач. - Ізраїльська держава, яка живе в постійному очікуванні нового теракту, традиційно чутлива до питання безпеки. Тому в ізраїльських аеропортах завжди була посилена перевірка. І не тільки українців, а й громадян інших країн. Уважно ізраїльські служби ставляться і до нелегальних мігрантів на території своєї держави, бачачи в них загрозу безпеці Ізраїлю".
У той же час, за словами автора, об'єктивно у збереженні безвізу більше зацікавлені в Тель-Авіві: торік в Україну приїхало 318 тисяч ізраїльтян, що вдвічі більше, ніж українців - в Ізраїль.
"Втім, наші українські співрозмовники відразу визнають, що "гробити" безвізовий режим не будуть: жоден український уряд не візьме на себе таку відповідальність", - підкреслює оглядач.
Детальніше про "дзеркальну" відповідь на обмеження ізраїльської сторони і необхідність нарощування партнерства читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Принижені й обурені" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".