UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безугла звинуватила опозицію в спробах зірвати розслідування щодо «вагнерівців»

Засідання, на якому виступав ексголова ГУР Міноборони Василь Бурба, завершилося достроково.

Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що займається вивченням обставин зриву спецоперації із затримання найманців російської ПВК «Вагнер», Мар'яна Безугла, звинувачує опозицію в спробах зірвати роботу Комісії.

Засідання Комісії 20 вересня завершилося достроково, а колишній голова ГУР Міноборони Василь Бурба не зміг закінчити свій виступ. У ТСК перенесення засідання не коментували, проте згодом Безугла залишила в Facebook пост, в якому виклала власну версію того, що сталося.

За її словами, до зали увірвалися народні депутати, які не є членами ТСК: Микола Величкович, Артур Герасимов, Михайло Забродський, Марія Іонова, Микола Княжицький, Софія Федина («Європейська солідарність»), Роман Костенко та Андрій Осадчук («Голос»).

«Сьогодні під час засідання ТСК відбулись дії, які мають усі ознаки порушення Закону України про державну таємницю. (…) Під час заслуховування(Бурби – ред.) розглядалася інформація з грифом «таємно», для отримання доступу (не тільки допуску!) до якої згідно ЗУ «Про ДТ» треба певні дії. Це приміщення спеціально обладнане та охороняється для того, щоб виключити витік таємної інформації. Зловживаючи статусом, народні депутати зірвали проведення заслуховування таємної інформації і намагалися перетворити дуже чутливе для безпеки України засідання на політичне шоу», - написала вона.

За словами Безуглої, це вже друга спроба «зірвати отримання парламентом, медіа і суспільством реальної інформації у справі», у зв'язку з чим до Державного бюро розслідувань буде направлено відповідне звернення. Голова ТСК стверджує, що представників опозиції неодноразово запрошували взяти участь в роботі Комісії, але вони відмовлялися.

Своєю чергою депутатка Федина зрив засідання опозицією заперечила: «Ніхто не вривався. А от ви перервали засідання і втекли, як тільки запахло конкретними фактами!», - написала вона у коментарі під дописом голови ТСК.

«Нині опозиція намагається зірвати розгляд справи по суті. Тим не менш, ми продовжуємо роботу. Сьогодні був частково заслухано свідок - пан Бурба, ми продовжимо його заслуховувати, і протокол про це також буде долучено до матеріалів тимчасової слідчої комісії », - зазначила Безугла на брифінгу 20 вересня.

Раніше народний депутат Микола Княжицький заявив, що на колишнього голову ГУР Міноборони Василя Бурбу чиниться тиск з боку влади, пише «Інтерфакс-Україна».

«Ще минулого засідання члени Комісії говорили, що вони ухвалили рішення звернутися, щоб надати державну охорону і захистити людей, які брали участь в цих заходах. (...) Вони відчувають загрозу, тиск з боку влади. Вони відчувають переслідування», - казав Княжицький.

Але Безугла цю інформацію заперечувала - за словами голови ТСК, ніхто з членів Комісії з такими скаргами не звертався. Відповідати на запитання про те, чи дадуть Бурбі держохорону, вона відмовилася, пославшись на закритість інформації.

За словами голови ТСК, через дії опозиції Комісія не може перейти до розгляду питань про Іловайську трагедію і переговори проросійського політика Віктора Медведчука з росіянами.

Комісія також вивчить матеріали Державного бюро розслідувань і Служби безпеки України, що стосуються «зливу» спецоперації. «Ми приділимо увагу прогресу в кримінальних провадженнях, які є в ДБР і СБУ, а особливо - ДБР: це стосується «зливів», імовірних «зливів» інформації», - зазначила Безугла.

За її словами, робота з представниками бюро відкладається через великий обсяг роботи, але буде розпочата «найближчим часом».

Читайте також: Російські спецслужби після затримання «вагнерівців» почали спецоперацію з дезінформації проти України – глава ТСК

9 вересня Тимчасова слідча комісія повідомила про завершення розслідування справи «вагнерівців». Голова ТСК Мар’яна Безугла заявила, що санкціонованої спецоперації із затриманням найманців не було, а проводився «спеціальний розслідувальний захід» зі збирання інформації про бойовиків російсько-окупаційних військ.

Крім того, голова ТСК заперечила причетність до зриву спецоперації людей з оточення президента України Володимира Зеленського. Відповідаючи на запитання про те, чому в Комісії не свідчили Зеленський та голова ОПУ Андрій Єрмак, Безугла заявила, що «рішення приймалися не на тому рівні».

За нашою інформацією, готувати спецоперацію допомагали спецслужби інших країн, зокрема, американські. На початку вересня американський канал CNN оприлюднив матеріал, в якому стверджувалося, що Центральне розвідувальне управління США допомагало Україні організувати операцію. У Вашингтоні кажуть, що американські спецслужби дійсно знали про підготовку операції, але не брали участі у ній.

У межах операції були ідентифіковані і знайдені російські бойовики, які воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26 на сході України. Літак зі 33-ма «вагнерівцями» на борту, планували під слушним приводом посадити в Україні і затримати найманців. Але через «злив» операції, бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії.

Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо «вагнерівців»: все гірше, ніж ми думали» у ZN.UA.