UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безгін: У децентралізації немає голови, тільки тіло

На жаль, попередня владна команда теж не створила загальнікоординаційного майданчика, хоч у неї і був віцепрем'єр Геннадій Зубко. Однак його повноважень не вистачило на жорстку координацію, яка повинна була бути на самому старті реформи.

Неузгоджені з децентралізацією дії ОПУ вже послужили причиною політичного протистояння мерів з президентом. Однак розбіжність реформи з процесами, що відбуваються в медицині, освіті і соціальній сфері може привести до повного управлінського колапсу. А це вже долі мільйонів людей. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, народний депутат партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

«Децентралізації критично потрібен віцепрем'єр, - вважає Безгін. - Потрібен майданчик, де буде відбуватися координація дій всіх міністерств. Тобто Мінрегіон створив основу, і тепер треба нанизати на неї все інше. Але для цього у віцепрем'єра повинні бути повноваження впливати на рішення інших міністерств. Інакше - біда. На жаль, попередня владна команда теж не створила такого майданчика. Хоч у неї і був віцепрем'єр Геннадій Зубко. Однак його повноважень не вистачило на жорстку координацію, яка повинна була бути на самому старті реформи".

За словами Безгіна, тепер ми героїчно долаємо створені своїми ж руками проблеми.

"Ось сталася автономна реформа в сфері охорони здоров'я. Є НСЗУ, відповідні пакети для установ і повний хаос. В результаті ми їздимо до міністра Степанова і в точковому ручному режимі коригуємо програми в тій чи іншій області або громаді. Сюр. Те ж саме відбувається з судовою вертикаллю, освітньою. Мінрегіон окремо комунікаує з міністерствами, наш комітет - окремо. Тут велика пробоїна, яку потрібно терміново забирати. При всій повазі до цифрового віцепрем'єра Михайла Федорова, який зараз відповідає і за Мінрегіон, не думаю, що цього достатньо. все це об'єктивно неправильно", - говорить Безгін.

На питання журналістки про те, що провокує розвал системи управління в країні і чому на всіх рівнях від цього вже зараз страждають конкретні люди, Безгін відповідає: "Кадровий голод відбувається. Плюс є великі проблеми в підходах до кадрової політики взагалі. Наприклад, питання віцепрем'єра має обговорюватися з прем'єр-міністром. Проте у нас немає комунікації і це питання зависло".

За його словами, на даний момент питання віцепрем'єра з децентралізації з прем'єр-міністром не обговорюється.

"Можливо, тому що я зберігаю добрі стосунки з експрем'єром Олексієм Гончаруком. Але я сподіваюся, що після того як Кирило Тимошенко увійде в курс справи, нам все-таки вдасться повернутися до формату Ради регіонального розвитку, яка функціонувала за минулої влади. А наступним кроком стане - віцепрем'єр. В результаті секретар Ради і віцепрем'єром з децентралізації можуть стати ключовими фігурами, здатними якісно організаційно вплинути на продовження реформи", - говорить Безгін.

Читайте також: Профі, а не просто проїдачі зарплати, без роботи в громадах не залишаться - глава профільного підкомітету Безгін

Що насправді відбувається зараз в надрах децентралізації?  Чому ключова для країни реформа виявилася без голови? Які це може мати наслідки? Що потрібно зробити, аби вирівняти ситуацію в нових громадах і районах, які формують владу? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю з головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування — народним депутатом партії «Слуга народу» Віталієм Безгіним.