UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безгін про закон 5655: «Ситуація, яка склалася є шкідливою для держави»

При цьому голова профільного підкомітету ВРУ наголосив, що реформа містобудівної сфери необхідна.

У голови комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк сталася повна синергія з міністерством Кубракова щодо скандального законопроєкту №5655 з містобудування. Попри критику документа саме закон авторства Шуляк, а не регіональна стратегія, ліг в основу майбутнього відновлення України. Включно з потужною інформаційною кампанією з окремою медіаплатформою закону, круглими столами та форумами. На тлі саме цього закону стався розкол Мінвідновлення з місцевим самоврядуванням, яке його категорично не підтримало. Свою думку щодо містобудування в контексті ситуації, яка склалась навколо законопроєкту №5655, висловив в інтерв’ю ZN.UA голова профільного підкомітету ВРУ Віталій Безгін, з яким поговорила Інна Ведернікова.

«Я не є експертом у сфері будівництва, тому утримуюсь від коментування змісту законопроєкту. Водночас упевнений, що реформа містобудівної сфери необхідна, як і її цифровий складник, який, до речі є у законі. До того ж потрібно наводити лад у галузі й на місцях, бо, будьмо відверті, галузь є дуже корумпованою. Чи є в цій корупції частка відповідальності представників місцевих влад? Так, є, давайте про це також чесно говорити, не всі є добропорядними», – заявив Безгін.

Читайте також: Поствоєнне відновлення не можна відокремити від регіональної стратегії держави, якої у нас немає — Безгін

За його словами, децентралізація повноважень — це також деконцентрація корупції. І це, як зазначив Безгін, нормальний еволюційний процес у боротьбі з нею. Адже коли корупція — на відстані простягнутої руки від представників громадянського суспільства, яке в нас активно прогресує, боротися з нею простіше. Глава підкомітету дав, що всі країни, які проводили децентралізацію, переживали такий період. Але вішати на всі громади тавро корупціонерів є неправильним і безвідповідальним.

«Щодо поточної ситуації, яка склалася навколо законопроєкту, вона мені дуже не подобається і є шкідливою для держави. По-перше, дуже погано, коли Україна, яка має бути монолітною в риториці на міжнародних майданчиках і виступати єдиним голосом від усіх гілок влади, закликати до максимальної консолідації партнерської підтримки, такою не виглядає через цей акт. По-друге, мені геть не подобається, що зараз усе це намагаються перекинути на президента й змусити його стати третейським суддею в конфронтації, що наразі вже вийшла й на європейський майданчик. Президент 24/7 займається питаннями дипломатії та війни, це очевидний пріоритет і так має бути», – зазначив Безгін.

Читайте також: Мінвідновлення віддає перевагу інфраструктурним проєктам, але вони відірвані від загальної регіональної політики – Безгін

Тому депутат вважає, що тепер авторам потрібно бути мудрішими, й краще пізно, але все-таки розпочати реальний діалог із опонентами з експертної, галузевої спільноти, самоврядування. Знайти рішення. І з цим спільним рішенням прийти до президента й запропонувати його. А не далі грати в гру, хто кого переламає політично та медійно.

Нагадаємо, Європейський парламент у четвер, 15 червня, ухвалив резолюцію з назвою «Стала відбудова та інтеграція України в євроатлантичне співтовариство», у якій закликав президента Володимира Зеленського не підписувати сумнівний містобудівний закон №5655. У Громадському русі ЧЕСНО зазначили, що звернення ЄП є чітким сигналом для офісу президента України не затверджувати неякісний документ. Цей закон розробили в інтересах забудовників, не врахувавши зауваження інших стейкхолдерів, зокрема органів місцевого самоврядування, архітектурної та експертної спільнот.