UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бельгійські інвестори готові зайти на енергетичний ринок України

Важкий період ситуації з безпеки не знизив інтересу бельгійських компаній.

Незважаючи на тривалі військові дії на сході України і агресію РФ, бельгійські інвестори пережили найгарячіші фази АТО і продовжують працювати в Україні. Про це розповів Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс.

За його словами, важкий період з ситуацією з безпеки та низькою економічною активністю в Україні не завадив розвитку бельгійських компаній.

"Наші компанії розташовані по всій території України - від заходу до сходу. Вони не покинули Україну, а залишилися в країні. Стверджую, що бельгійські інвестори збільшують частку своїх інвестицій, і навіть заходять нові інвестори. Важкий період з політикою безпеки і зниженою економічною активністю не сприяли розвитку наших компаній. Однак, зараз, коли економіка відновлюється, коли ми спостерігаємо певну стабільність, відбувається відновлення економічної активності, яка допомагає нашим компаніям утриматися на плаву, зокрема на рівні інвестицій і в сфері комерції. Це обнадіює. Отже, і я сподіваюся на краще", - заявив він в інтерв'ю Укрінформу.

Якобс висловив зацікавленість бельгійських бізнесменів в енергетичному секторі України.

"З впровадженням реформи в енергетичній галузі та поступовим відкриттям ринку, ви побачите більше бельгійських інвесторів. Я вже зараз спостерігаю суттєвий інтерес до цього сектора", - заявив Якобс.

Для поліпшення роботи іноземних компаній в Україні та залучення нових Якобс рекомендує продовжувати реформи, спрямовані на викорінення корупції, а також зменшити вплив людського фактора на прийняття рішень щодо інвестицій або імпорту (щодо митниці, фіскальної служби або різних інспекцій), зокрема впровадити систему електронного документообігу.

"Двері української влади на високому політичному рівні, на рівні міністерства, стають відкритими. Наші співрозмовники уважно слухають нас. Це - важливий і дуже позитивний фактор. Таким чином, ми відчуваємо, що наші кроки підтримують. Ця політика відкритості, прозорості, ефективного впровадження реформ має також "проникнути" на периферію, туди, де працюють наші компанії, а не тільки залишитися на рівні столиці", - наголосив бельгійський посол.

Як повідомлялося раніше, керівництво американських компаній SigmaBleуzer, Aspect Holding і Energy Transfer зацікавлені в інвестуванні у видобувну галузь в Україні. В Держгеонадр інвесторам зі США запропонували близько 50 перспективних нафтогазоносних ділянок на шельфі і суші.