UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Батьківщина" вважає, що закон опозиції про лікування Тимошенко допоможе Януковичу "зберегти своє обличчя"

Законопроекти про лікування засуджених за кордоном, які було внесено на розгляд Верховної Ради, є провокаційними і тільки опозиційна пропозиція відповідає нормам, що висуваються Євросоюзом.

Два законопроекти про лікування засуджених за кордоном, які Верховна Рада планує розглянути на пленарному тижні, є провокаційними. Між тим спільний опозиційний законопроект про амністію 3 зберегти своє обличчя. Про це в ефірі 5 каналу заявив народний депутат від фракції ВО "Батьківщина" Роман Забзалюк.

Політик нагадав, що в Україні тривалий час працювала європейська місія Кокса-Кваснєвського. "З нею було досягнуто домовленості. Будь ласка, пане президенте, виконуйте її", - закликав він.

Він також прокоментував спробу голови держави перекинути вирішення долі Тимошенко на плечі парламенту. "Будь ласка, опозиція подала відповідний законопроект, де чітко акцентується увага, що грубо порушено права Тимошенко за ст. 18 Конвенції з прав людини і основних свобод. У тому числі було відповідне рішення Євросуду з прав людини з цього питання", - підкреслив політик.

Окрім того, на його переконання, два законопроекти про лікування засуджених за кордоном, які було внесено на розгляд Верховної Ради, є провокаційними.

"Тільки наш законопроект дає можливість ще раз президентові України зберегти обличчя після тих домовленостей, яких він досяг у переговорах з місією Європарламенту", - зазначив Забзалюк.

Як відомо, у парламенті зареєстровано два законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном - авторства позафракційних депутатів Сергія Міщенка та Анжеліки Лабунської.

Окрім того, опозиційні фракції "Батьківщина" , "УДАР" і "Свобода" внесли до Верховної Ради свій законопроект, що передбачає повну індивідуальну амністію для Юлії Тимошенко.

Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення воліза перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).

4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.

15 жовтня було продовжено на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не було досягнуто головної мети місії - звільнення Тимошенко.

Як відомо, звільнення або направлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Питання підписання Угоди буде розглядатися на саміті Східного партнерства, що відбудеться у листопаді у Вільнюсі. !zn

Читайте також:

Кличко пообіцяв Януковичу політичну відповідальність у разі свого президентства: Це буде пенсія

У "Батьківщині" запевнили, що Тимошенко не буде особисто просити Януковича про помилування

Серед варіантів звільнення Тимошенко обговорюється і "часткове помилування"

Рибак вважає, що підписання асоціації з ЄС можливе без вирішення питання Тимошенко