UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Батьківщина" внесла в Раду проект заяви про підтримку Україною євроінтеграційного курсу

Фракція "Батьківщина" слідом за фракцією "УДАР" запропонувала прийняти постанову, яка засвідчить про незмінність зовнішньополітичного курсу.

Голова фракції "Батьківщина" і голова комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, член фракції "Батьківщина" Григорій Немиря внесли до парламенту проект постанови щодо заяви Ради "Про підтримку курсу України на інтеграцію в Європейський Союз".

Проект постанови зареєстрований під номером 1216, повідомили у прес-службі "Батьківщини"

Заява, прийняття якої передбачає даний проект постанови, містить низку положень, які підтверджують відданість України цілі набуття повноправного членства в Європейському Союзі.

Цією заявою Рада бере на себе зобов'язання сприяти повному виконанню узгоджених з Європейським Союзом заходів, насамперед у рамках Порядку денного асоціації між Україною та ЄС і Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України; забезпечити необхідну законодавчу базу для успішного виконання Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи зону вільної торгівлі, а також належний парламентський контроль за її виконанням в цілому, наголошується у повідомленні.

Також парламент зобов'язується здійснити реформу виборчого законодавства шляхом підготовки Виборчого кодексу, а також реформу правосуддя і кримінального законодавства, які зроблять неможливим вибіркове правосуддя і політично мотивоване кримінальне переслідування, скасують кримінальну відповідальність за політичні рішення; а також продовжити адаптацію українського законодавства до законодавства ЄС.

Окрім того, підкреслюється у документі, Верховна Рада заявляє, що будь-яка членство України в Митному союзі виключає європейську інтеграцію України.

У свою чергу, згідно з проектом, парламент закликає президента забезпечити незворотність курсу України на отримання членства в ЄС і зробити неможливим укладення Україною міждержавних угод, які суперечать цій меті; визначити укладення та виконання Угоди про асоціацію з ЄС першочерговим пріоритетом державного розвитку та забезпечити особистий контроль за виконанням узгоджених з Євросоюзом заходів.

Кабінет міністрів, як передбачено у проекті заяви, має забезпечити прискорене виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС і набуття нею чинності, а також повне виконання Порядку денного асоціації між Україною та ЄС, у першу чергу про зміцнення спільних з ЄС цінностей.

Яценюк і Немиря пропонують заявою парламенту закликати ЄС після виконання українською стороною всіх зобов'язань і умов, викладених у висновках Ради ЄС від 10 грудня 2012 року і Резолюції Європейського парламенту від 13 грудня 2012 року, невідкладне підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі; забезпечити неухильне і повне виконання Угоди між Україною та ЄС про спрощений порядок видачі віз, а також прийняття рішення про перехід України до заключної імплементаційної фази виконання Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

Нагадаємо, раніше в Раді був зареєстрований проект постанови "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень українського народу та укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом". Ініціаторами цього проекту постанови виступили депутати парламентської фракції "УДАР" - Марія Іонова, Ростислав Павленко, Ірина Геращенко, заступник голови фракції Віталій Ковальчук і голова 3. !zn

Читайте також:

Азаров хоче взаємодіяти і з Митним союзом, і з ЄС

Парламентські фракції готують спільну заяву про євроінтеграцію

ЄС остаточно зважився на асоціацію з Україною, щоб поставити "геополітичну крапку"

Саміт Україна-ЄС відбудеться 25 лютого