Фракція "Батьківщина" прийняла рішення залишити парламентську коаліцію, заявила лідер фракції Юлія Тимошенко.
"Фракція "Батьківщина" сьогодні на своєму ранковому засіданні прийняла єдино можливішим рішення – вихід з коаліції", - сказала вона в кулуарах парламенту в середу вранці.
Разом з тим, Тимошенко закликала інші політичні сили наслідувати приклад її фракції. Наразі ведуться перемовини з "Самопоміччю".
"Ми повинні констатувати, що коаліції демократичних сил, проєвропейської коаліції у цьому парламенті ніколи не існувало. Завжди існувала кулуарна, тіньова коаліція", - зазначила вона.
Після виходу "Батьківщини" в коаліції залишаються 132 депутата БПП (Фірсов, Каплін та Сугоняко заявили про вихід), 81 депутат Народного фронту і 26 депутатів "Самопомочі". В цілому це 239 депутатів при 226 необхідних для коаліції.
Напередодні Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним.
Зазначимо, що для відставки уряду не вистачило 32 голоси. Голосів не дорахувалися через те, що президентський Блок Петра Порошенко" проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів.
У результаті Верховна Рада зможе знову поставити питання про відставку Кабміну вже на наступній сесії, тобто не раніше вересня.
Перед цим Рада визнала роботу уряду в 2015 році незадовільною. За відповідну постанову проголосували 247 народних депутатів.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у січні 2016 року відставку Арсенія Яценюка підтримували 71% українців, виступали проти - 18% громадян.
Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті "За ширмою".