Парламентська фракція "Батьківщина" не буде підтримувати зміни до регламенту про зменшення необхідної кількості депутатів до 15 для створення депутатської групи.
"Моя позиція дуже проста: ті, хто скуповував тушок, хочуть тепер отримати фракцію або групу тушок. Все це було вже в попередньому складі парламенту. Вони хочуть ту ж саму політично корумповану культуру привнести у новий склад парламенту", - прокоментував лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк ініціативу про внесення змін до закону про регламент Верховної Ради України щодо зменшення кількості депутатів до 15 осіб для можливості створення депутатської групи.
Нинішня редакція закону передбачає, що у парламенті може бути сформовано групу або фракцію депутатів з кількістю депутатів не меншою, ніж входять до найменшої фракції (в даний час найменша фракція - це фракція Комуністичної партії України, включає 32 членів).
"Вони не можуть сформувати тушкофракцію з 30 або 35 депутатів, тому що не вистачає у них тушок, навіть, незважаючи на те, що вони закинули неймовірний ресурс, тому вони пішли іншим шляхом - сформувати декілька групок, які будуть підконтрольні Віктору Януковичу і Партії регіонів", - зазначив Яценюк.
Він додав, що позиція фракції "Батьківщина" чітка: прийнято регламент, закон діє. "Ми категорично проти політичної корупції в парламенті, і формування депутатських груп з 12 або 15 депутатів має тільки одну мету - мати підконтрольних депутатів, яким будуть щомісяця платити гроші за те, що вони голосуватимуть так, як їм скаже Партія регіонів та їхні сателіти, адміністрація Віктора Януковича", - сказав лідер фракції.
"Ми ці зміни до регламенту підтримувати не будемо", - резюмував Яценюк.
Як писало раніше ZN.UA, на зустрічі з членами фракції Партії регіонів голова держави прихильно поставився до пропозиції про необхідність внесення змін до регламенту ВР, які передбачають, зокрема, зменшення необхідної кількості депутатів для створення депутатських груп, які мають бути наділені всіма правами фракції.
Президент Янукович погодився з тим, що, переполовинивши необхідну кількість членів таких груп (зменшивши її з 30 до 15), з'явиться можливість як структурувати роботу з вільними мажоритарниками, так і зробити публічно менш одіозним процес переходу депутатів з опозиційних фракцій, неготових відразу влитися в лави фракції влади. !zn
Читайте також:
То якою буде ваша позитивна відповідь?
Вищий адмінсуд позбавив депутатського мандата регіонала Ігоря Маркова
В опозиції нарахували 40 регіоналів, які не підтримують євроінтеграцію
З двадцяти головних прогульників Верховної Ради половина представляють Партію регіонів