UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Батьківщина" і "Самопоміч" ведуть збір підписів за відставку уряду

Для внесення в Раду питання про відставку уряду необхідно зібрати 150 підписів.

Парламентські фракції "Батьківщина" і "Самопоміч" починають збір підписів за відставку уряду на чолі з Арсенієм Яценюком.

"Я думаю, що ми разом з фракцією "Самопоміч" ініціюємо збір підписів. Я звертаюся до всіх лідерів фракцій (з проханням) ці підписи поставити, і ми будемо публічно оголошувати, хто ставить підписи, хто ні. Тому що з цим треба завершувати. З цієї політичної, корупційної грою за лаштунками", – заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту в понеділок.

Перед цим лідер "Самопомочи" Олег Березюк заявив, що його фракція готова підписати постанову про відставку Кабміну.

"Ми готові як фракція підписати постанову про відставку уряду. Якщо воно загубилося, ми готові внести нашу постанову, щоб уряд політичним способом могло піти у відставку", - сказав він.

Дане рішення також підтримала "Радикальна партія".

"Фракція "Радикальна партія" прийняла остаточне рішення - ми сьогодні підписуємося під проектом постанови про недовіру нинішньому уряду. Завтра ми вимагаємо від парламенту за результатами обговорення звіту уряду поставити на голосування питання про недовіру уряду і проголосувати за це питання", - заявив керівник "Радикальної партії" Олег Ляшко.

Тим часом в "Народному фронті" побачили "руку Москви" у питанні з відставкою Кабміну.

"Будь-кому зрозуміло, що відставка уряду – це не розвиток ситуації, а стрибок у прірву, загострення загальнодержавного кризи... Пора відкрито говорити, що це проросійський план. Скільки ще разів нам треба наступити на граблі, щоб нарешті зрозуміти – Москва тільки й чекає, коли тут знову все запалає", - заявив лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Разом з тим, спікер Володимир Гройсман розповів про процедуру внесення питання про відставку уряду у відповідності з регламентом.

"Я ще раз підкреслюю – 150 (підписів потрібно зібрати). Подача в профільний комітет, я негайно його розпишу на комітет, я даю доручення терміново розглянути це питання у відповідності з регламентом Верховної Ради України і внести на розгляд депутатів Верховної Ради. Процедури іншого немає", – сказав він.

Читайте також: Парубій не бачить у Раді голосів за відставку уряду

Фракція "Об'єднання "Самопоміч" неодноразово заявляла про необхідність поставити на голосування в Раді питання довіри Кабміну, а також намагалася відкликати з уряду міністра аграрної політики і продовольства Павленка. Після того, як глава Мінагрополітики відкликав свою заяву про відставку, фракція дистанціювалася від нього.

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у січні 2016 року відставку Арсенія Яценюкапідтримували 71% українців, виступали проти - 18% громадян.

Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті За ширмою.