У телефонній розмові з президентом США Джо Байденом президент України Володимир Зеленський отримав відповідь на своє питання про членство України в НАТО, який він раніше озвучував в інтерв'ю американському виданню Axios.
Про це йдеться в статті "Європейської правди".
"Коротко відповідь навів Білий дім в пресрелізі, де говориться, що Байден наголосив на "підтримці плану Зеленського по боротьбі з корупцією та реалізації програми реформ, заснованої на спільних демократичних цінностях". "Лідери погодилися, що ці реформи є центральними для євроатлантичних прагнень України", - йдеться в заяві Білого дому. Така дипломатична мова, за правилами якого одна держава (США) не може вимагати від іншого (Україна) реформ - може тільки запрошувати до їх прискоренню, натякаючи на перспективи", - йдеться в статті.
Водночас, наголошується в статті, немає впевненості, що особисто Зеленський почув цей заклик. Оскільки в пресрелізі Банкової ця фраза звучала інакше: "Джо Байден висловив підтримку прогресу України в питанні отримання членства в НАТО".
При цьому, йдеться в матеріалі, небезпека того, що Київ не почув основні сигнали з Вашингтона, підкреслила також наступна комунікація від влади. Йдеться про те, що глава ОПУ Андрій Єрмак згадав про виступ Байдена в Верховній раді в 2015 році як про щось позитивному, тоді як для президента США ця мова мала зовсім іншу навантаження, оскільки він прагнув жорсткими формулюваннями донести важливість боротьби з корупцією та проведення реформ.
Нагадаємо, взимку в інтерв'ю Axios Володимир Зеленський розповідав про плани щодо своєї майбутньої бесіди з Джо Байденом. "У мене є дуже просте питання: пане президенте, чому ми досі не в НАТО?" - заявляв президент України.
За даними ZN.UA, коло питань було широким, а розмова повноцінною. До спілкування обидві сторони готувалися заздалегідь, обговорювали реформи, фактори, що сприяють зміцненню України та необхідність уникати помилок попередників нинішньої української влади.
Як повідомив Зеленський, Байден запевнив його в готовності США підтримувати Україну в протистоянні російській агресії.
У Білому домі актентували увагу на боротьбі з корупцією, проведенні реформ, а також підтвердили підтримку територіальній цілісності і державного суверенітету України.
Після розмови з американським президентом Зеленський заявив, що «серйозно налаштований реформувати Україну».