UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азовська криза: Порошенко вважає, що кілька суден НАТО можуть зайти в Чорне море

Президент зазначив, що Україна не має наміру вдаватися до військових дій.

Президент Петро Порошенко назвав одним із можливих варіантів підтримки України у азовській кризі захід кількох суден НАТО в Чорне море. Як заявив голова України в інтерв'ю американському телеканалу NBC, це є метою глобальної безпеки. За його словами, може обговорюватись питання, які країни можуть надати такі судна, але це обов'язково мають бути країни Альянсу.

Порошенко також зазначив, що запровадження воєнного стану має на меті захист, і Україна не має наміру вдаватися до військових дій. "Ми лише будемо краще підготовлені до захисту нашої країни", - цитує Порошенка його прес-служба.

Президент підкреслив, що реальної метою Росії є окупація моря. І те, що сталося у Керченській протоці є початком агресії, а не просто атакою українських катерів та буксира.

Як інформує прес-служба, голова України вкотре закликав Росію піти з України та висловив сподівання, що на саміті G20 президент США Дональд Трамп звернеться з цим закликом до президента Росії Володимира Путіна.

"Є дві версії. Перша - це Нормандський формат, Мінські угоди, деескалація ситуації в Азові, деокупація Криму та багато іншого. Але можна зробити це коротше і в кількох словах: "Забирайтеся з України, містер Путін", - сказав Порошенко.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали четверо моряків, росіяни незаконно затримали 24 українських військовослужбовця.

Росія відмовляється визнавати незаконно затриманих українців військовополоненими та судить їх за нібито "незаконний перетин держкордону". Міністр закордонних справ України назвав це протизаконне рішення РФ "маразмом". 27 листопада підконтрольний російським окупантам Київський райсуд Сімферополя заарештував на 60 діб 15 українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".