UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров: Заяви опозиції - брехня, фальсифікації, демагогія і популізм

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявляє про перекручування фактів про економічну ситуацію в Україні та світі з боку представників опозиції.

«Все, що ми чуємо від опонентів - це перекручування фактів, відверта брехня, примітивні фальсифікації, обурлива демагогія і популізм. Як можна вести конструктивну дискусію з такими опонентами?» - заявив він у середу, 30 березня, відкриваючи розширене засідання Кабінету міністрів.

«Але ж давайте звернемося до правдивої інформації. Як виглядає наш Уряд на тлі того, з чим мають справу наші сусіди і країни ЄС? Що відбувалося минулого року з цінами в Єврозоні? Вартість хліба і молока в країнах Східної Європи (майже всі країни регіону до Єврозони не входять – ред.) виросла більше як на 20% (в Україні молоко подорожчало на 60% - ред.). Навіть у стабільній Німеччині ціна хліба виросла на небачені 10%. 250-грамова упаковка масла у Франції з липня подорожчала майже на 30% (в Україні майже на 100% - ред.). Літр 2%-го молока в Польщі коштував 40 євроцентів, а зараз – 60. Цукор у Польщі буквально днями подорожчав вдвічі. І так далі. Це говориться не для виправдання уряду. Це констатація ситуації, яка є в світі», - повідомив прем’єр.

«Безумовно, в європейських країнах доходи людей незрівнянно вищі. Але навіщо ж брехати людям, що в Україні все дорожче, ніж у Європі? Що ціна хліба відрізняється лише відсотками. У якому європейському супермаркеті отоварювалася так звана опозиція, щоб зробити такі неправдиві висновки? Кого вони дурять? Мільйони наших громадян бувають за кордоном і знають, що в Німеччині, Франції, Італії, Туреччині за окремим винятками продукти значно дорожчі, бензин - як правило вдвічі дорожчий (тобто за розрахунками М.Азарова – майже 2 євро – ред.), комунальні послуги у 5-10 разів дорожчі, ніж у нас, проїзд транспортом - разів у 5 коштує більше. І якщо порівняти українські ціни з країнами СНД, де співставний з нашим рівень життя. Хіба не урядова політика на ринку зерна в умовах критичного врожаю дозволила тримати ціну на пшеничний хліб в Києві приблизно на рівні 3,5-4 гривні за кілограм, в той час як в Москві він коштує 11 гривень, в Баку - 9, в Мінську - 10, в Єревані - 10 гривень?» - поділився інформацією М.Азаров.