UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров заявив, що блокування Ради заважає запровадити безвізовий режим з ЄС

Україна виконала більшу частину вимог угоди про безвізовий режим з ЄС. Прем'єр спростував інформацію про те, що пауза з підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом нібито "поставила хрест" на підписанні угоди про безвізовий режим

Опозиція блокуванням роботи уряду і Верховної Ради перешкоджає підписанню угоди про безвізовий режим з ЄС, заявив прем'єр країни Микола Азаров.

Азаров підкреслив, що Україна виконала переважну більшість вимог угоди про безвізовий режим з ЄС і спростував спекуляції щодо того, що пауза з підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом нібито "поставила хрест" на підписанні угоди про безвізовий режим

"Це абсолютно не так. Оскільки безвізовий режим визначається окремою угодою і для його реалізації необхідне повне виконання нашою державою певних вимог, чітко визначених критеріїв. Переважна більшість вимог Україна виконала", - підкреслив він, повідомляє прес-служба уряду.

Серед найважливіших пунктів, які виконала Україна, прем'єр вказав на реадмісію - прийом незаконних мігрантів з країн - членів ЄС, які проникли на їх територію з нашої території.

За його словами, залишилося прийняти у Верховній Раді закон про запобігання та протидію дискримінації в Україні, який захищає від дискримінації на основі сексуальної орієнтації у трудових відносинах, а також пов'язаний з правом на одностатеві шлюби і т.п. "Цей законопроект зараз перебуває на розгляді в парламенті. Але лідери опозиції не дуже горять бажанням прийняти цей закон: вони заблокували роботу Верховної Ради, і від них у цьому питанні багато що залежить", - підкреслив прем'єр.

Ще одне технічне питання, яке необхідно вирішити для повного виконання плану імплементації угоди про безвізовий режим між Україною і ЄС, - це впровадження системи біометричних паспортів. "Це - важке питання з організаційної точки зору. Але ми взяли на себе зобов'язання реалізувати програму впровадження біометричних паспортів і зараз ведуться підготовчі роботи " , - додав він.

Він також підкреслив необхідність проводити роз'яснювальну роботу серед людей, в суспільстві для досягнення консенсусу щодо цих двох важливих питань, адже існують різні точки зору і підходи і прав сексуальних меншин, і до впровадження біометричних паспортів, які містять відбитки пальців та іншу біологічну інформацію про особу.

Прем'єр України також акцентував увагу на тому, що вирішення важливого питання про безвізовий режим з ЄС пов'язане і з позицією російської сторони.

"Саме тому ми запропонували обговорити всі протиріччя в тристоронньому форматі, оскільки введення безвізового режиму з ЄС означає відкриття безвізового режиму для громадян з країн ЄС на нашому східному кордоні. Тому російська сторона висловила стурбованість з цього приводу, адже буде втрачено контроль на кордоні, а також прозвучали заяви окремих російських політиків про введення віз для громадян України, що для нас категорично неприйнятно. В даній ситуації без участі трьох сторін буде дуже важко знайти компромісне рішення " , - зазначив він.

Прем'єр - міністр України висловив сподівання, що найближчим часом такі переговори відбудуться, і шлях до підписання угоди про безвізовий режим буде відкрито.

Нагадаємо, 3 грудня парламент відмовився розпустити Кабмін. Ініціативу про відставку уряду підтримали 186 народних депутатів при необхідних 226. Глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк після провалу голосування заявив про намір заблокувати парламент.

Опозиція заявила, що Верховна Рада буде заблокована до виконання її вимог. "Наші дві ключові вимоги до парламенту: це відставка уряду і припинення політичних переслідувань, звільнення Юлії Тимошенко", - заявив лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк 4 грудня. Він також підкреслив, що опозиція вимагає звільнити затриманих за рішенням Шевченківського районного суду Києва 9 активістів Евромайдана. !zn

Читайте також:

Регіонали допускають проведення виїзного засідання Ради для прийняття бюджету

Опозиція висунула умови, при яких розблокує Раду

Регіонали готові проводити засідання Ради поза стінами будівлі парламенту