UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров запропонував президентові звільнити Лавриновича з посади глави Мін'юсту

Прем'єр не назвав причин своєї ініціативи, хоча його відносини з главою Мін'юсту завжди були непростими. Найбільш вірогідним наступником Лавриновича на сьогоднішній день є міністр Кабінету міністрів Олена Лукаш.

Напередодні травневих канікул прем'єр-міністр України 3 направив на ім'я президента подання про зняття з посади міністра юстиції Олександра Лавриновича. Про це ZN.UA повідомило високопоставлене джерело в уряді. Причин подання не містило. Прем'єр обмежився пропозицією "звільнити з займаної посади".

Між прем'єром Миколою Азаровим і міністром юстиції Олександром Лавриновичем відносини завжди були непростими. Обидва політики дотримувалися антагоністичних поглядів щодо цілого ряду реформ. І, в першу чергу, - адміністративної. Однак, у системі чинної влади, архітектором якої безсумнівно був Олександр Лавринович, прем'єр-міністр, направляючи своє подання, виконував волю президента.

Глава Мін'юсту Лавринович вирішив змінити роботу

Як відомо, глава Верховної Ради Володимир Рибак вніс подання на обрання Олександра Лавриновича членом Вищої ради юстиції (ВРЮ) за парламентською квотою. Можливо, з перспективою згодом очолити цю організацію. Голосування у ВР мало відбутися на цьому тижні, після затвердження кандидатури Олександра Лавриновича профільним комітетом Сергія Ківалова.

Проте, як стверджує високопоставлене джерело в Партії регіонів, виникла проблема: "Механізм обрання члена ВРЮ за парламентською квотою чітко описаний у законі - це таємне голосування, яке проводиться за допомогою бюлетенів. Вирішення питання по Лавриновичу загальмувалося через брак у парламентської більшості голосів, здатних при даній процедурі гарантовано забезпечити проходження цього кандидата на посаду члена ВРЮ".

Джерело припустило, що "поки ми не знайдемо можливості забезпечити результативне голосування питання буде відкладатися". "Можливо, голосування буде проведено в наступний четвер".

Олександр Лавринович на сьогоднішній день за посадою, як міністр юстиції, є членом ВРЮ. І, зрозуміло, не може бути ним двічі. Як роз'яснили ZN.UA в апараті ВР, послідовність процесу, швидше за все, буде наступна: "У разі, якщо кандидатура Лавриновича отримає необхідну кількість бюлетенів при таємному голосуванні, то це не буде означати, що він автоматично став членом Вищої ради юстиції. Цей статус кандидат набуває тільки після прийняття присяги. Відповідно, після результативного голосування повинен послідувати указ президента про відставку Олександра Лавриновича з посади міністра юстиції. І вже після присяги Лавринович стане членом ВРЮ, але тоді вже за парламентською квотою".

Однозначної інформації з приводу того, хто займе посаду міністра юстиції немає. Найбільш імовірним кандидатом на сьогоднішній день є чинний міністр Кабінету міністрів Олена Лукаш. Передбачається, що в разі її переходу в Мін'юст, нинішній пост Лукаш відійде "сімейній" квоті. Нагадаємо: повноваження відновленого після адмінреформи міністра Кабінету міністрів, є досить великими. Досить того, що саме цей чиновник за посадою формує порядок денний засідань Кабміну і його підпис є необхідною і останньою візою при випуску рішень уряду в світ. !zn

Читайте також:

Мін'юст відзвітував: корупційні правопорушення у 2012 році завдали збитків бюджету на 579 млн грн

Міністр юстиції визнав, що для помилування Тимошенко не потрібна ніяка комісія

Глава Мін'юсту вважає, що перевибори в проблемних округах повинна призначити ЦВК