UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров запевнив, що після переговорів Росія перестала сприймати асоціацію Україна-ЄС як загрозу

Росія і Україна провели переговори, пов'язані з підписанням Києвом угоди про асоціацію з ЄС. Азаров зазначив, що після цього Москва перестала сприймати угоду, як загрозу.

Питання підписання Україною Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом перестало сприйматися Росією як загроза. Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр Микола Азаров.

Він каже, що результати засідання міждержавного комітету, що пройшло у Калузі, вселяють оптимізм, тому що почався процес предметного розгляду питань, які викликають протиріччя.

Країни, за словами Азарова, перейшли до "прагматичної співпраці, вигідної для обох сторін". Наочно це можна спостерігати на обговоренні чутливої теми ймовірного підписання угоди про ЗВТ і асоціацію України і ЄС.

"Питання зони вільної торгівлі України з ЄС на останньому засіданні розглядалося вже не як загроза для наших двосторонніх відносин, а як завдання предметно, посегментно проаналізувати, які умови для російсько-українського співробітництва це створює", - заявив Азаров.

"Я звертав увагу наших партнерів на те, що треба знаходити переваги, а не створювати штучні ускладнення. І це єдино продуктивний формат діалогу Митного союзу з Україною", - додав він.

Азаров також нагадав, що такий формат вже підтримано Білоруссю та Казахстаном.

Раніше повідомлялося про те, що 15-16 жовтня у російській Калузі відбулося 10 засідання комітету міждержавного співробітництва за участю прем'єрів України Миколи Азарова та Росії Дмитра Медвєдєва. На ньому було підписано низку документів двостороннього співробітництва і почалося, за словами Азарова, "перезавантаження" порядку денного співробітництва України і Росії.

Раніше прем'єр РФ Дмитро Медвєдєв попередив, що партнерський режим з Росією в України закінчиться з асоційованим членством в ЄС, що ускладнить роботу українських експортерів. "Нехай продають свою продукцію до Європи, нехай спробують продати", - заявив Медвєдєв.

Нагадаємо, 18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Після цього Москва неодноразово дозволяла собі досить категоричні висловлювання на адресу України. Так, Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що на Україну протягом півроку чекає дефолт, і розповів, як Росія її врятує. Він також наголошував, що Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і приєднатися до Митного союзу.

"Соціологічні опитування українських соціологічних служб кажуть: 35% громадян віддають перевагу Європейському союзу і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, за європейський вибір, це якийсь болючий самообман", - заявив Глазьєв.

Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно. Наприклад, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв назвав таку політику лукавством і прагненням "всидіти на двох стільцях".

Як відомо, Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво в рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС. Українська сторона також зазначає, що не бачить підстав для припинення вільної торгівлі з СНД через асоціацію з ЄС. !zn

Читайте також:

Росія ще раз пообіцяла не затягувати Україну до Митного союзу, який "вже має і без того потужне ядро"

Азаров запропонував Медвєдєву не займатися демагогією, а вирішити, що не влаштовує Росію в угоді з ЄС

Російський план, осмислений і нещадний

Янукович: Погрози і приниження не прикрашають Росію