UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров закликав не допустити послаблення євразійського вектора зовнішньої політики України через Євросоюз

За словами прем'єра, найближчим часом буде завершено аналіз наслідків підписання Угоди про асоціацію з ЄС для розвитку коопераційних зв'язків між підприємствами України та МС, зокрема, в ракетно-космічній, машинобудівній, авіапромисловій та оборонній сферах.

Україна активно готується до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, але в той же час не можна допустити послаблення євразійського вектора української зовнішньої політики, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Сьогодні не можна допустити послаблення євразійського вектора нашої зовнішньої політики, втрату ринку для наших товарів і послуг у країнах Митного союзу, а певні негативні наслідки вже проявляються", - сказав він, відкриваючи засідання Кабміну в середу.

Азаров зазначив, що Україна зазнає втрат через скорочення обсягів взаємної торгівлі товарами та послугами.

"Хочу підкреслити, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не перешкоджає поглибленню відносин з Митним союзом в рамках розширення вже існуючої зони вільної торгівлі", - додав прем'єр.

Він повідомив, що найближчим часом буде завершено аналіз наслідків підписання Угоди про асоціацію з ЄС для розвитку коопераційних зв'язків між підприємствами України та МС, зокрема, в ракетно-космічній, машинобудівній, авіапромисловій та оборонній сферах.

Окрім того, прем'єр доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України спільно з МЗС прискорити підготовку конкретних пропозицій щодо приєднання до окремих угод і технічних регламентів МС.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.

У той же час, Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у рамках своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торговим партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу. !zn

Читайте також:

Янукович запевнив главу Європарламенту, що сконцентрований на євроінтеграції

Україна узгодила з Євросоюзом список необхідних реформ

Оприлюднено проект угоди про асоціацію Україна-ЄС