UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров відповів на "страшилки" Москви про ЄС: Вони теж не в Бангладеш йдуть

Прем'єр-міністр Микола Азаров переконаний, що після асоціацію з Євросоюзом Україна все одно домовиться з Росією та Митним союзом, незважаючи на те, що цьому заважають певні політичні уявлення про те, якою повинна бути Україна.

Україні і Росії заважають домовитися певні політичні уявлення про те, якою повинна бути Україна. Про це заявив прем'єр Микола Азаров в ході 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES.

Говорячи про те, які кроки робить влада для того, щоб наблизити Україну до ЄС, Азаров навів приклад впровадження стандартів у фармацевтичній промисловості, прийнятий 2 роки тому.

"Як важко давалося це рішення ... Наші виробники і конкуренти, які засипали наш ринок лікарськими препаратами незрозуміло звідки - Бангладеш, Індія ... Я до Індії з повагою ставлюся. Але не з повагою до тих підпільних фірм, які в Індії працюють" , - зазначив Азаров.

"Незважаючи на весь опір і прогнози дефіциту ліків, різкого зростання їх вартості та інших бід - ось уже рік, як ці норми працюють - майже в 2 рази збільшився обсяг виробництва фармацевтики, на 51% збільшився експорт. Ціни не зросли, а навпаки - стабілізувалися. Відбулася переорієнтація споживача на наші ліки. Ціна менша, а якість хороша", - заявив прем'єр.

"Важливо було зробити цей крок", - додав Азаров і пояснив: "Після укладення угоди про асоціацію у нас попереду більш масштабна робота з переорієнтації всіх наших технічних норм і стандартів якості на європейські. Вимагає і часу, і величезного обсягу коштів".

"Коли я про це говорив із прем'єром РФ Медведєвим, він сказав: як тільки ви перейдете на ці стандарти, ви зробите несумісною цю продукцію з товарами Митного союзу", - розповів Азаров.

"Тоді я задав йому дипломатичне питання: а ви в якому напрямку рухаєтеся, модернізіруете норми і стандарти? Можливо ви до Бангладеш наближатися хочете, або до Пакистану? "Ні. Ми б хотіли, щоб у нас теж європейські норми працювали". Так і ми, і ви цього хочемо, що ж нам заважає домовитися?", - поставив риторичне запитання прем'єр.

"По-моєму, поки заважають певні політичні уявлення про те, якою повинна бути Україна. Але ми це питання вирішили", - додав він.

- Янукович: Україна знаходиться між двома монстрами - ЄС і Росією

На переконання Азарова, після асоціації з Євросоюзом Україна все одно домовиться з Митним союзом. "Ми знайдемо консенсус і порозуміння. Ми приречені на співпрацю з країнами Митного союзу", - сказав він.

"Ми пройшли важкий період адаптації, розуміння, і ми як співпрацювали, так і будемо співпрацювати", - зазначив Азаров, додавши, що Україна готова приєднатися до деяких протоколів Митного союзу".

Коментуючи негативні прогнози створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, Азаров нагадав про аналогічні прогнози перед вступом України до Світової організації торгівлі: "Я згадую прогнози, коли ми готувалися вступати в СОТ. Ми понесли втрати, але подивіться, як різко виріс наш експорт, як наші підприємства повинні були пристосовуватися до відкритої торгівлі".

За словами Азарова, промисловці будуть змушені модернізувати свої підприємства: "Якщо не будемо замінювати доменну піч більш сучасними методами виплавки сталі, то доменна піч зупиниться".

zn
Перспективи участі України в МС не такі райдужні, як переконує Кремль

Він додав, що промисловці під час консультацій з урядом не поділяли негативні прогнози асоціацію з ЄС. "Жоден (промисловець) не виступив і не заявив, що з цими (катастрофічними) висновками згоден", - зазначив прем'єр.

"Нам належить за десять років пройти важкий шлях, але альтернативи йому немає", - сказав Азаров.

Відповідаючи на питання про можливості й інтеграції на Захід, і співпраці з Митним союзом, Азаров зазначив, що для цього потрібна політична воля другої сторони (Росії).

На запитання, чи достатньо такої волі зараз, Азаров сказав : "Думаю, що так".

"Я у своєму виступі вже все сказав ... Іноді краще мовчати, ніж говорити. Особливо, коли не знаєш, що сказати", - зазначив прем'єр. !zn

Читайте також:

У російській Держдумі застерегли Україну від "напівколоніальної залежності" від ЄС

Кучма впевнений, що торговою війною Росія сама штовхає Україну в ЄС

Радник Путіна: Україна здійснює самогубство