UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров розкритикував одностороннє скасування віз для європейців і громадян США у 2005 році

Перед скасуванням віз для громадян США і Євросоюзу необхідно було поторгуватися, вважає Азаров.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що рішення української влади про скасування у 2005 році візового режиму для громадян США та Європейського Союзу було наївним очікуванням зустрічних поступок.

"Влада ніколи не повинна йти на односторонні поступки, особливо тоді, коли нас про це не просили! Ні США, ні ЄС не просили Україну про скасування візового режиму для своїх громадян", - написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Прем'єр нагадав, що рішення про одностороннє скасування візового режиму для країн ЄС, а також для США було прийнято після "помаранчевої революції" у 2005 році і зазначив, що "таке рідко зустрічається в дипломатичній практиці, коли одна зі сторін йде на поступки". "Але багато було орієнтоване на те, щоб за обмежений проміжок часу ті країни, щодо яких ми пішли на поступки, прийняли відповідні заходи", - написав він.

"Це було наївне очікування тодішньої влади. Відтоді пройшло вже більше 8 років і тільки зараз ми досягли з ЄС угоди щодо лібералізації візового режиму", - додав Азаров.

Нагадаємо, згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз з 1 липня можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один із подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, які проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, громадяни, що прямують до ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки, участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва. !zn

Читайте також:

Названо найбільш лояльні і найбільш недружні до українців посольства країн ЄС

Македонія продовжила безвізовий режим для України до 2018 року

Більше половини українців хочуть бачити країну в Євросоюзі

У МЗС вважають, що ЄС має надати Україні безвізовий режим раніше, ніж Росії