Прем'єр-міністри України і Росії не прийшли до єдиного рішення щодо подальшого розвитку взаємовідносин між країнами. Про це стало відомо на прес-конференції у Санкт-Петербурзі, проведеній за підсумками ради голів урядів СНД.
Зокрема, Азаров заявив, що Україна зберігає плани щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі. "Планова підготовка до вільнюського саміту здійснюється, на мій погляд, нормально. Ніякі плани у нас не змінюються", - сказав він.
Медвєдєв, зі свого боку, зазначив, що позиція Росії з питання євроінтеграції України також не зазнала змін. "Ми давали свої коментарі неодноразово, вони за цей час не зазнали жодних змін", - сказав російський прем'єр.
У той же час він підкреслив, що Росія не збирається застосовувати санкції до України у разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС. "Ми будемо діяти відповідно до угоди, договору і відповідно спочатку проведемо консультації так, як це прямо встановлено у додатку N6 (до договору про зону вільної торгівлі СНД - ред.). А після цього при відповідному факті масового постачання товарів за певними цінами або констатації загрози таких постачань може бути застосовано рішення. Але зараз цього немає на порядку денному", - резюмував Медвждєв.
Нагадаємо, раніше прем'єр Росії Дмитро Медвждєв закликав проаналізувати наслідки рішення України про більш тісне співробітництво з Євросоюзом стосовно російсько-українського співробітництва. При цьому він допускав введення санкцій щодо України для захисту ринку країн Митного союзу.
Він заявляв, що Україна повинна зробити вибір і що "при підписанні відповідного документа з державами Євросоюзу, договору про асоційоване членство, практично для наших українських партнерів вхід до Митного союзу буде закрито".
Раніше прем'єр РФ Дмитро Медвєдєв попередив, що партнерський режим з Росією в України закінчиться з асоційованим членством в ЄС, що ускладнить роботу українських експортерів. "Нехай продають свою продукцію до Європи, нехай спробують продати", - заявив Медвєдєв.
Нагадаємо, 18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Після цього Москва неодноразово дозволяла собі досить категоричні висловлювання на адресу України. Так, Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що на Україну протягом півроку чекає дефолт, і розповів, як Росія її врятує. Він також наголошував, що Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і приєднатися до Митного союзу.
"Соціологічні опитування українських соціологічних служб кажуть: 35% громадян віддають перевагу Європейському союзу і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, за європейський вибір, це якийсь болючий самообман", - заявив Глазьєв.
Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно. Наприклад, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв назвав таку політику лукавством і прагненням "всидіти на двох стільцях".
Як відомо, Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво в рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС. Українська сторона також зазначає, що не бачить підстав для припинення вільної торгівлі з СНД через асоціацію з ЄС. !zn
Читайте також:
У Януковича кажуть, що в разі невдачі у Брюсселі розвороту і торгів з Росією не буде