Австралія приєдналася до країн, які звинуватили Росію в організації однієї з наймасштабніших кібератак в історії, коли РФ у червні 2017 року використала вірус NotPetya, повідомляє ТАСС з посиланням на заяву мінстра у справах правоохоронних органів і кібербезпеки Енгуса Тейлора.
"На основі висновків австралійських розвідувальних агентств і за результатами консультацій із США і Великобританією уряд Австралії визнає, що відповідальність за цей інцидент лежить на діячах, які користувалися російською держпідтримкою", - заявив очільник відомства.
Уряд Австралії засудив такі дії Росії, які стали серйозним ризиком для глобальної економіки, роботи держструктур, бізнесу і добробуту людей.
27 червня 2017 року вірус NotPetya, що блокував доступ до даних і вимагав гроші за розблокування, атакував десятки енергетичних, телекомунікаційних та фінансових компаній і організацій в Україні, а потім поширився по всьому світу. В Австралії від нього постраждали шоколадні фабрики Cadbury і філія міжнародної юридичної фірми DLA Piper.
У четвер, 15 лютого, зі звинуваченнями на адресу Росії виступили Сполучені Штати. В Адміністрації президента підкреслили, що атака спрямовувалася на дестабілізацію ситуації в Україні, однак завдали мільярдних збитків по всьому світу, тож за це буде відповідна міжнародна реакція.
У середу, 14 лютого, із відповідною заявою виступив також заступник міністра закордонних справ Великобританії Тарік Ахмад, який курує питання кібербезпеки. Він поклав відповідальність за розповсюдження вірусу на російський уряд, та зазначив, що ця атака продемонструвала продовження зневаги до українського суверенітету.
Зі свого боку, Росія категорично відкидає такі звинувачення та називає їх "русофобськими".
27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерської атаки зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерних системах в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям та метро у країнах Європи.
DT.UA публікує повний перелік постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.