UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аваков пропонував Марківу визнати провину, але він відмовився

За словами очільника МВС, тоді нацгвардієць міг розраховувати на помилування.

Під час засідання суду у справі щодо вбивства італійського журналіста, нацгвардійцю Віталію Марківу пропонували визнати провину і просити помилування.

Про це в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Я приїхав уперше до Віталія на суд і сказав, що він повинен розуміти, що тут рішення буде негативним. Попереду боротьба. Адже маленьке місто Павія, журналіст з цього міста, суд присяжних - тут не до справедливості", - розповів міністр.

За словами Авакова, тоді ж на суд приїхав командувач Нацгвардії і 5 побратимів Віталія, які були в момент загибелі італійського журналіста Рокеллі на горі Карачун. Але всі докази, які говорили на захист українця суд не взяв до уваги.

"Це все уважно вислухали - і нічого. А ми тоді запитали Віталія: "Ти ж розумієш, що є один шлях - визнати провину і просити помилування?" Але тоді було зрозуміло, що якби це сталося, то його б помилував президент Італії. Але наступний позов був би вже проти України. Це означало, що українські військові здійснювали військові злочини. І Віталій тоді сказав...", - сказав Аваков, передавши слово нацгвардійцю. "Я на це не можу піти. Це абсолютна нісенітниця і такого не буде", - сказав Віталій Марків.

Аваков зазначив, що Марків відмовив у такій пропозиції, адже був впевнений, що за нього бореться держава.

Нагадаємо, у вівторок, 3 листопада, в Мілані відбулося заключне засідання в апеляційному слуханні у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа. Марків був виправданий і звільнений в залі суду з-під варти.

12 липня 2019 року суд Павії визнав Віталія Марківа, громадянина України і Італії, винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі і засудив його до 24 років позбавлення волі. Україна оскаржила вирок, Апеляційний суд округу Ломбардія повинен був розглянути скаргу навесні 2020 року, але засідання відклали на невизначений термін через пандемію COVID-19.

У вересні в Мілані почалися слухання в апеляційному суді.

Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року, звинувативши його у вбивстві Роккеллі.

Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі і перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янськом. Роккеллі і Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.