UA / RU
Підтримати ZN.ua

Асоціація міст України закликала Шмигаля сприяти перерахунку обсягів газу для проходження опалювального сезону

Перерахувати обсяги газу має НАК «Нафтогаз України»

Асоціація міст України закликала прем’єр-міністра Дениса Шмигаля сприяти коригуванню обсягів газу для забезпечення теплопостачання побутових споживачів та бюджетних установ. У повідомленні АМУ вказано, проблема, у вирішення якої просять втрутитися Шмигаля, ставить під загрозу проходження опалювального сезону 2021/2022 рр.

«Так, НАК «Нафтогаз України» на власний розсуд визначив обсяги природного газу, які будуть постачатися підприємствам теплопостачання за передбаченою Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. ціною для забезпечення теплопостачання побутових споживачів та бюджетних установ», – зазначили в АМУ.

В Асоціації зазначили, що як і прогнозувалося, в окремі періоди опалювального сезону таких обсягів може виявитися недостатньо. В АМКУ пояснили, що опалювальний сезон у багатьох населених пунктах почався набагато раніше, ніж зазвичай. Тому передбачених «Нафтогазом» обсягів газу виявилося недостатньо. 

«При цьому, НАК «Нафтогаз України» відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу. В результаті у жовтні 2021 року підприємства теплопостачання були змушені використовувати для забезпечення централізованого тепло- та гарячого водопостачання побутових споживачів і бюджетних установ природний газ, за ринковими цінами від 25 грн за 1 куб метр і вище, що є порушенням Меморандуму», – додали в АМУ.

В Асоціації міст пояснили, що таким чином, підприємства теплопостачання, не можуть відкоригувати тарифи на комунальні послуги та несуть збитки. При цьому джерел для відшкодування таких збитків не мають ні підприємства теплопостачання, ні органи місцевого самоврядування.

«Для вирішення цієї проблеми Асоціація міст України звернулася до прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням сприяти проведенню НАК «Нафтогаз України» перерахунків обсягу природного газу для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів та бюджетних установ», – підсумували в АМУ.

Читайте також: Тарифний меморандум: Скільки бюджетники реально платять за газ

Нагадаємо 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Напередодні мер Івано-Франківська заявив, що Меморандум не виконується, а низка областей оголосили про надзвичайну ситуацію (НС) в зв'язку з цінами на газ.

У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що «в Україні достатньо запасів газу», переклавши відповідальність на місцеву владу. А прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав НС «технічним питанням» для якнайшвидшого виконання Меморандуму.

Про те, як виглядає ситуація на передовій, поки центральна влада в пожежному порядку намагається втримати ціни на газ, закупити вугілля та мінімізувати наслідки виниклої енергетичної кризи, читайте в інтерв’ю Ганни Позднякової, з якою для ZN.UA поспілкувалася Алла Єрьоменко.