UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія назвав імовірних союзників для збереження коаліції в разі розвалу монобільшості

В президентській партії не виключають, що врешті доведеться об’єднуватись з іншими депутатами.

Імовірність того, що парламентська монокоаліція президентської партії розпадется, складає не більше 10%, вважає голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Імовірність такого сценарію – відсотків десять. Тому що розпочинається передвиборчий цикл, і ніхто не хоче бути політичним камікадзе. Ти вийшов із партії, і на тобі одразу штамп "зрадник". Люди це так сприймають, ми бачимо в округах", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Арахамія зазначив, що не бачить "такої прямої фатальної загрози розвалу коаліції".

Якщо ж монобільшість таки розпадеться, то в «Слузі народу» не виключають об’єднання з іншими фракціями чи депутатськими групами для створення «ширшої, вже справжньої коаліції".

Першочерговими кандидатами для коаліційного об’єднання Арахамія назвав депутатські групи "Довіра" та "За майбутнє", оскільки у них збігається бачення з багатьох питань, про що свідчать і голосування за законопроекти.

Врешті якщо домовитися про коаліцію не вийде, то слід буде очікувати перевиборів парламенту.

"Але більшість людей у цих групах та інших партіях розуміють, що багато хто з них не пройде до наступного парламенту, тому будуть змушені знайти якусь конструкцію, щоб коаліція існувала", - вважає керівник фракції.

Читайте також: На найближчих виборах до Ради потрапили б вісім партій – опитування

Нагадаємо, що під час пресмарафону 26 листопада президент України Володимир Зеленський зазначив, що дату наступних парламентських виборів повинен визначити Конституційний суд України, хоча відповідна норма прописана в Законі України. Натомість голова Верховної Ради Руслан Стефанчук запевнив, що не підпише звернення депутатів до КСУ, адже таке рішення буде непопулярним в народі.

Чому питання дати наступних чергових парламентських виборів стало дискусійним, а гарант дотримання Конституції Володимир Зеленський не хоче бачити відповідь у прямій нормі Основного Закону України читайте у статті Юлії Кіріченко «Коли наступні чергові парламентські вибори?».