UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія про відкриття ринку землі: "Голосів достатньо, але будемо сидіти всю ніч"

За словами Арахамії, депутати запропонують працювати до вичерпання всього порядку денного.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив про те, що у них достатньо голосів для того, щоб прийняти у другому читанні та в цілому законопроєкт про ринок землі. Однак, за його словами, працювати над цим доведеться всю ніч.

"Говорили, що це важливе голосування. Сьогодні ми заходимо в ринок землі. Це партійна програма, наша обіцянка звільнити від кріпосного права 7 мільйонів українців, які володіють своєю землею. І про це ми говорили", - заявив Арахамія журналістам після засідання фракції за участю президента Володимира Зеленського.

За його словами, у фракції провели сигнальне голосування. Арахамія заявив, що "у нас є голоси, досить, понад 226". Арахамія додав, що під час пленарного засідання запропонують розглядати питання порядку денного до їх повного завершення.

"Зараз будемо голосувати. Хочемо проголосувати до вичерпання питань. Це означає, скільки ми зможемо витримати, стільки й будемо сидіти. Я вас запрошую, беріть з собою їжу. Будемо працювати всю ніч. Повинен же цей парламент хоч одну ніч попрацювати?", - заявив народний депутат.

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко також заявив про те, що більшість депутатів з їх політсили погодилися підтримати законопроєкт про ринок землі.

Як повідомляло DT.UA голосів для прийняття закону може не вистачити - практично все залежатиме від голосування за так званий законопроєкт "про неповернення Приватбанку". Якщо "приватівський" закон буде прийнятий, фракція "СН" відразу втратить близько 30 голосів людей Коломойського в парламенті.

Cеред найбільш поступливих також депутатська група "Довіра" і "Голос".

Прийняття закону про земельний ринок є однією з умов виділення Міжнародним валютним фондом нового макрофінансового траншу для України. Без виконання цієї умови МВФ не розгляне заявку, а також не узгодить розмір траншу і графік надходжень.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року депутати прийняли законопроєкт про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що спростить продаж землі в майбутньому.

Прийнятий законопроєкт є серйозним проривом у створенні ринку землі, але його відкриття має супроводжуватися застосуванням допоміжних заходів, які зроблять ринок максимально прозорим і ефективним. Важливо, щоб це додаткове законодавство було прийнято до відкриття ринку землі.

Станом на сьогодні все, що треба було змінити у законопроєкті до другого читання, не змінено, натомість створені нові ризики. Докладніше про правки у законопроєкт про ринок землі читайте в матеріалі Романа Головіна "Як мертвому поправки".