UA / RU
Підтримати ZN.ua

Арахамія повідомив, про що говорили глави фракцій за зачиненими дверима про зустрічі в Парижі

Голови фракцій зібралися в кабінеті голови Верховної Ради

Голови фракцій Верховної Ради обговорили ризики майбутньої зустрічі в Парижі. Але, на жаль, не з президентом, а з його представником.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що сьогодні зранку, 6 грудня, голова українського парламенту Дмитро Разумков збирав всіх голів фракції для обговорення ризиків під час нормандської зустрічі. Про це він розповів у етері програми "Свобода слова Савіка Шустера".

"Сьогодні, 8 година ранку, в кабінеті голови Верховної Ради України збір всіх голів фракцій, з паном Єрмаком, який є одним з основних помічників по міжнародних переговорах. І чітко обговорили, без камер, кожне питання-відповідь, яка наша стратегія, які є сценарії, які є ризики, чого ми боїмось, які є червоні лінії. Але не на камери. Бо як сказав наш президент, не все можна сказати на камери перед переговорами (говорить про нормандську зустріч - ред.)", - зазначив Арахамія.

Нагадаємо, Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Президент України Володимир Зеленський має аргументи, які стануть зброєю під час нормандської зустрічі, проте, не розголошує їх.

Зустріч президента України Володимира Зеленського, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлерки Німеччини Ангели Меркель та президента Росії Володимира Путіна розпочнеться у Парижі 9 грудня о 16:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом). Про це повідомила представниця німецького уряду Ульріке Деммер, передає "Укрінформ".

"Робоче засідання в чотиристоронньому форматі має розпочатися о 16:00. Спільна конференція запланована на 19:00 (20:00 за Києвом)", - сказала Деммер.

Перед засіданням Ангела Меркель повинна провести двосторонні зустрічі з Зеленським і Путіним. О 15:00 (16:00 за Києвом) канцлерка проведе зустріч сам на сам із президентом РФ, а через півгодини (о 16:30 за Києвом) – із Зеленським.

Представниця уряду ФРН повідомила, що у Берліні сподіваються на "новий імпульс у мирному процесі та погодження нових кроків" на цьому саміті. Деммер також додала, що з жовтня 2016 року (попереднього саміту), в питанні мирного процесу просунутися не вдалося. Але, за її словами, цьогоріч з'явилася "нова динаміка" та вдалося зробити конкретні кроки.